instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

جلوه مرواریدی ایریودین Iriodin

Light Blue Line

ایریودین (Iriodin) یک رنگدانه درخشان مرواریدی است که حاوی ذرات معدنی میکا و لایه‌های اکسید فلزی است. پوشش‌های ایریودین می‌توانند جلوه‌های رنگی جادویی شگفت‌انگیزی را ایجاد کنند، مانند انکسار نور ایجاد شده توسط تغییرات رنگدانه در هنگام مشاهده از یک زاویه متفاوت. افزایش ضخامت لایه رنگدانه، این جلوه را تشدید می‌نماید. سیستم محفظه بسته ورنی‌زنی چمبر داکتر بلید برای این نوع پوشش‌های ویژه الزامی است.


iriodin top


در تصویر فوق به عنوان مثال یک بسته‌بندی لوازم آرایشی ارایه شده که این جلوه برای سایه چشم بکار گرفته شده است. در تکمیل این اثر دو جلوه مختلف ایریودین استفاده شده است. تصویری که بر روی بسته‌بندی قرار گرفته است در محدوده پوست زن با یک پوشش تخت درخشان مرواریدی حاصل از رنگدانه نقره‌ای- سفید ایریودین، کاملا شفاف و با طراوت به نظر می‌رسد. همچنین ایرویودین با جلوه براق طلایی در قسمت بالای چشم و روی پلک نیز بکار رفته است. این جلوه‌ها با پوشش‌های ایریودین بر روی یک ماشین اسپیدمستر هایدلبرگ با تکنولوژی دوگانه (Duo Press) خلق شده است. ورنی‌زنی پوشش ایریودین با جلوه مرواریدی درخشان در واحد ورنی‌زنی مجهز به تکنولوژی فلکسوگرافی، پیش از واحدهای افست اعمال شده و پس از آن چاپ متداول شش رنگ به انجام رسیده است. سپس واحد ورنی‌زنی با استفاده ورنی پایه آب آستری (Primer) پوششی کامل بر روی سطح ایجاد می‌نماید. در نهایت در واحد ورنی‌زنی دوم، پوشش موضعی یووی طلایی براق ایریودین (Iriodin Solar Gold) اعمال می‌شود.

به منظور ایجاد جلوه‌های ویژه و متنوع ایریودین در یک خط مستلزم سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی افست ترجیحاً دومنظوره با پیکربندی دوگانه افست/ فلکسوگرافی خواهید بود. پیکربندی‌های رایج ماشین‌های چاپ هایدلبرگ در این حوزه به عنوان مثال XL106 LYY-6/8+LYYL می‌باشند.


 


جلوه مرواریدی یووی ایریودین و دایکات در یک خط

یکی از نقاط قوت ماشین‌های چاپ دوگانه اسپیدمسترهای (Duo Press) توانایی چاپ روی فیلم‌های پلاستیکی است. در تصویر ذیل شاهد ترکیب دو رنگ مختلف یووی ایریودین در تگ‌های الصاقی برای چمدان هستیم. پس از چاپ، تگ‌های چمدان بر روی ماشین‌های کارآمد Promatrix 106 CSB دایکات می‌شوند.


iriodin diecutting 1


چاپ

نخستین مرحله استفاده از پوشش نقره‌ای یووی ایریودین UV Iriodin Silver در اولین واحد ورنی‌زنی ماشین چاپ Speedmaster Duo است و گل‌های آبی را بر روی تگ‌های چمدان با جلوه‌ای ابریشمین می‌بخشد. بعد نوبت به رنگ‌های اصلی یووی می‌رسد. سپس واحد ورنی‌زنی دوم پوشش مات ورنی پایه آب را به منظور ایجاد یک لایه محافظتی روی سطح کامل تگ‌ها اعمال می‌کند. در نهایت، یک پوشش موضعی با جلوه طلایی (Iriodin Solar Gold) در واحد ورنی‌زنی سوم ایجاد می‌شود.

همانطور که یاد شد این جلوه‌ها با پوشش‌های ایریودین بر روی یک ماشین اسپیدمستر هایدلبرگ با تکنولوژی دوگانه (Duo Press) خلق شده است. به منظور ایجاد جلوه‌های ویژه و متنوع ایریودین در یک خط مستلزم سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی افست ترجیحاً دومنظوره با پیکربندی دوگانه افست/ فلکسوگرافی خواهید بود. پیکربندی‌های رایج ماشین‌های چاپ هایدلبرگ در این حوزه به عنوان مثال XL LYY+106-6/8+LYYL می‌باشند.

دایکات

تگ‌های چمدان بر روی ماشین‌های کارآمد Promatrix 106 CSB دایکات می‌شوند. لازم به توضیح است که امروزه تکنیک نیم تیغ کردن در یک خط را می‌توان با نصب ورق قالب‌های روتاری بر روی سیلندر لاستیک ماشین‌های افست سری XL106, CX/CD 102,XL75 به انجام رساند. این قالب‌ها به منظور ایجاد بافت و مناطق برجسته و فرورفته بر روی مقوا نیز بکار می‌روند که موجب ارزش افزوده بسته‌بندی‌های مقوایی می‌شود. در عین حال ماشین دایکات روتاری سری XL106DD نیز قادر به انجام این عملیات می‌باشد.

 

بازگشت به بالا چاپ

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت