instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

دستاوردهای رویداد روز لیبل هایدلبرگ

دستاوردهای رویداد هایدلبرگ Labelday 2019

برترهای جهانی در روز لیبل هایدلبرگ: FoilStar Cure و بسته جدید عملکردی، شامل راهکارهای ابتکاری برای لیبل‌های درون قالبی با فویل سرد را ارائه نمودند

Yellow line

  • سبد بزرگ هایدلبرگ برای رشد لیبل‌ها؛ لیبل‌های درون قالبی، آب-چسب، و خود-چسب
  • نسل جدید واحد فویل سرد هایدلبرگ FoilStar Cure اجازه می‌دهد تا برای اولین بار جلوه‌های فلزی با فویل سرد را بر روی لیبلهای درون قالبی (IML) با بکارگیری سیستم های خشک کن UV LED بر روی ماشین Speedmaster XL 106 را تجربه کنید
  • بسته جدید عملکردی IML، باعث افزایش بهره وری در تولید لیبل می‌شود

labelday slider


پیش گفتار

لیبل‌ها به محصولات هویت منحصر به‌فردی بخشیده و سبب تقویت انگیزه خرید در نقطه فروش می‌شوند. بازار لیبل سهمی در حدود پنج درصد از حجم چاپ در سراسر جهان به میزان تقریبی 400 میلیارد یورو را با پتانسیل رشد عالی در اختیار دارد. به همین دلیل است که کمپانی معظم هایدلبرگ تصمیم گرفت سبد بزرگ ابتکارات خود را در مورد تولید لیبل نه تنها در یک رویداد بلکه در دو رویداد در ماه سپتامبر ارائه دهد. گالوس، شرکت تابعه گروه هایدلبرگ، تمام امکانات پیرامون چاپ لیبل دیجیتال و معمولی و همچنین عملیات تکمیلی دیجیتال در حوزه رول عرض کم را در نمایشگاه لیبل اکسپو بروکسل (بخش ماشین‌های چاپ دیجیتال گالوس) به نمایش گذاشت. در روز لیبل در کارخانه ویسلوخ-والدروف هایدلبرگ، بازدید کنندگان شاهد گردش کار کامل تولید برای لیبل‌های آب-چسب (Wet-glue) و درون قالبی (IML) بر روی ماشین‌های اسپیدمستر بودند.

رویداد نمایشی تولید IML نه یکی، بلکه دو برتر جهان را عرضه داشت. با استفاده از FoilStar Cure ، اکنون برای اولین بار امکان استفاده از فویل سرد بر روی لیبل های فیلمی IML و اجرای کامل آن با بهره مندی از توانایی‌های Speedmaster XL 106 امکان‌پذیر است. بسته جدید عملکردی IML به طور قابل توجهی بهره‌وری را افزایش می‌دهد. اما بازدیدکنندگان از رویداد روز لیبل، تولید لیبل‌های آب-چسب را نیز در دو گردش کار تجربه کردند، یکی در ماشین چاپ Speedmaster XL 75 Anicolor  هشت رنگ دارای واحدهای ورنی زنی دوبل مجهز به نرم افزار پرینکت برای تولید رنگ‌های پنتون PrinectMulticolor، و دیگری در Speedmaster XL 106 هشت رنگ دورو چاپ دارای واحدهای ورنی زنی دوبل مجهز به FoilStar برای اجرای فویل سرد، در هر دو مورد، عملیات تکمیلی فویل‌کوبی‌گرم و برجسته‌سازی در یک ماشین دایکات فویل کوب هایدلبرگ مدل Easymatrix 106 FC به انجام رسید. بازرسی کیفیت نیز توسط یک ماشین Diana Eye 55 صورت پذیرفت.

استفان پلنز، عضو هیئت مدیره مسئول فناوری دیجیتال در هایدلبرگ توضیح داد: "ما در روز لیبل، نوآوری تکنولوژیکی خود را در این بخش مهم بازار به نمایش گذاشتیم." این ماشین‌ها دقیقاً مطابق با نیاز مشتری پیکربندی شده‌اند و به مشتری کمک می‌کنند تا در بازار رو به رشد لیبل به تولید سودآور دست یابند. با استفاده از سیستم‌های چاپی ماژولار در تکنولوژی افست، دیجیتال و فلکسو، رول یا ورقی، می‌توانیم نیازهای مشتری دنیای لیبل را به روشی نوآورانه و از نظر اقتصادی کارآمد پاسخ دهیم. "

اولین ماشین مشتری مجهز به FoilStar Cure، برای راهکارهای IML متالایز

لیبل زنی درون قالبی (In-mold labeling) در حال حاضر مدرن‌ترین فناوری لیبل‌زنی برای بسته بندی‌های پلاستیکی است و حجم IML به طور متوسط با سرعت بیش از چهار درصد در سال در حال رشد است. بیش از دو سوم تولید جهانی را بسته‌بندی مواد غذایی و بقیه را بسته‌بندی‌های موجود در صنایع آرایشی، شیمیایی و خودروسازی تشکیل می‌دهند. تقاضا در بازار برای جلوه‌های فلزی روی لیبل‌های درون قالبی در حال افزایش است.

تاکنون امکان تولید جلوه‌های فلزی با فویل سرد در ماشین‌های افست‌ورقی یا فرآیند پایدار تولید لیبل‌های IML به روش 100% یووی وجود نداشته است. چاپخانه لیبل روسی Prof Press از Rostov-on-Don  دقیقاً به چنین مواردی روی فویل سرد احتیاج داشت و با هایدلبرگ در تعامل بود تا ببیند چه کاری می‌تواند انجام دهد. پیشگامان توسعه از هایدلبرگ در حال حاضر موفق شده‌اند فرآیند جدیدی را برای افست ورقی بر روی Speedmaster XL 106 پیاده‌سازی کنند.

فرآیند شامل افزودن یک چسب UV LED روی سطح چاپی در واحد چاپ اول و سپس اعمال فویل سرد در واحد چاپ دوم است. بخش بارز این روند شامل یک راهنمای رول فویل سرد اصلاح شده با زاویه پیچشی طولانی بر روی سیلندر فشار است که باعث می‌شود چسب و فویل‌سرد به صورت واحد توسط خشک‌کن LED UV سخت شود. ترکیب چسب/ فویل‌سرد سپس با مرکب‌های UV LED و پوشش ورنی UV به کمال می‌رسد. این امر باعث چسبندگی بهتر فویل‌سرد و در نتیجه پایداری بالای فرآیند و براقیت هر چه بیشتر جلوه فلزی می‌شود.

ماشین سفارشی چاپخانه Prof Press، یک ماشین چاپ هشت رنگ Speedmaster XL 106 با واحد ورنی، اکنون برای اولین بار در روز لیبل ارائه پرده برداری شد. این ماشین دقیقاً مطابق با نیازهای چاپخانه طراحی شده و مجهز به واحد جدید FoilStar Cure ، واحد رول به ورق CutStar و سه خشک کن LED UV است. بازدیدکنندگان حاضر در رویداد روز لیبل از نتایج و کیفیت بالای آن تحت تأثیر قرار گرفتند. نکته قابل توجه دیگر‌، مواد مصرفی Saphira بود که بهینه با فرآیند و کاملا سازگار با ماشین بود. ماشین چاپ مذکور  با یکدستگاه ماشین دایکات روتاری هایدلبرگ مدل Speedmaster XL 106-DD در یک گردش کار تولید قرار گرفت. فرآیند تولید لیبل‌های دایکات شده با استفاده از دستگاه TRX 1100 از شرکت Kawahara سوسه‌گیری و به پایان رسید.

قبل از این مرحله، چندین آزمایش با ماشین انجام شده بود که در آن چاپکاران پروف پرس به شدت درگیر کار شدند. این ماشین در اوایل سال آینده در روسیه نصب می‌شود. به گفته پروف پرس، چاپخانه قصد دارد از آن برای ارائه کارهای چاپی با جلوه‌های فلزی جدید برای ایجاد وجه تمایز در نقطه فروش استفاده کند و حتی در این بازار تخصصی رو به رشد مشتریان بیشتری را جذب نماید. راهکار جدید برای پروف پرس است از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا فرآیند قالب‌ریزی در داخل این مجموعه به انجام می رسد، و فویل سرد برای این کار بسیار مناسب است. در طی این فرآیند ، لیبل چاپی ساخته شده از پلی پروپیلن در قالب ریخته گری قرار می‌گیرد که دارای شکل محصول نهایی است (به عنوان مثال یک لیوان یا یک سطل رنگ). سپس پلیمر مایع به قالب ریخته‌گری تزریق می‌شود، جایی که لیبل با مواد مذاب ممزوج می شود و در طی فرآیند پخت شکل قالب ریخته‌گری را می‌گیرد. در نتیجه لیبل و بسته‌بندی بصورت یک واحد جدا نشدنی و یک سطح صاف و بدون لبه است.

بسته جدید عملکردی IML باعث افزایش بهره‌وری در تولید لیبل می گردد

برای دومین نمایش جهانی، هایدلبرگ بسته جدید عملکردی IML خود را در روز لیبل به نمایش گذاشت. این بسته به طور خاص برای فویل‌های نازک سرد با ضخامت 45 تا 100 میکرون ایجاد شده است تا تولید پایدار با سرعت بالا و حداکثر کارآیی امکان پذیر باشد. بسته جدید در ماشین چاپ Speedmaster XL 106 با واحد ورنی‌زنی و واحد تغذیه رول به ورق CutStar به نمایش گذاشته شد. این بسته شامل اصلاحات ویژه در واحدهای تغذیه و تحویل ، انتقال ورق اصلاح شده بین واحدهای مجزای چاپ و تجهیزات ضد الکتریسیته‌ ساکن است. اولین کاربران این بسته در عمل به یک تولید خالص بهبود یافته و قابل توجه دست می‌یابند و در حال حاضر ماشین‌های دیگری را با این تجهیزات اضافی سفارش داده‌اند.‌

تصاویر


labelday 01

بازدید کنندگان از رویداد روز لیبل هایدلبرگ نخستین‌های جهانی را مشاهده کردند: FoilStar Cure اکنون برای نخستین بار این امکان را به وجود می‌آورد که کاربرد قابل اطمینان فویل سرد را روی فیلم‌های IML تحقق بخشیده و کل فرآیند را بر روی ماشین Speedmaster XL 106 به اجرا در آورد.


 

labelday 02

بسته جدید عملکردی IML ، که در طی رویداد بر روی یک ماشین چاپ هشت رنگ Speedmaster XL 106 با واحد ورنی‌زنی استفاده گردید، بهره‌وری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.


 

labelday 03

بازدیدکنندگان مجذوب به نظاره واحد چاپ را با FoilStar در روز لیبل ایستاده‌اند...


 

labelday 04

... و جلوه‌های متالیک دست یافتنی.


 

labelday 05

تقریباً 200 شرکت کننده از جمله بازدیدکنندگان ایرانی در روز جهانی لیبل هایدلبرگ شرکت کردند.


 

labelday 06

بازدیدکنندگان از روز لیبل همچنین تولید لیبلهای آب-چسب را بر روی ماشین Speedmaster XL 75 Anicolor هشت رنگ با واحدهای ورنی‌زنی دوبل و نرم افزار پرینکت برای تولید رنگ‌های پنتون PrinectMulticolor را تجربه کردند.


 labelday 07

Diana Eye 55 مسئولیت کنترل کیفیت لیبل‌های آب-چسب را بر عهده داشت.


labelday blue constrast3 

برای کسب اطلاعات بیشتر از توانمندیهای هایدلبرگ در حوزه تولید لیبل های خاص با مشاورین فنی بخش فروش شرکت ایران روتاتیو در تماس باشید. 02187781401

لیبلها به محصولات هویت منحصر به‌فردی بخشیده و سبب تقویت انگیزه خرید در نقطه فروش می‌شوند. بازار لیبل سهمی در حدود پنج درصد از حجم چاپ در سراسر جهان به میزان تقریبی 400 میلیارد یورو را با پتانسیل رشد عالی در اختیار دارد. به همین دلیل است که کمپانی معظم هایدلبرگ تصمیم گرفت سبد بزرگ ابتکارات خود را در مورد تولید لیبل نه تنها در یک رویداد بلکه در دو رویداد در ماه سپتامبر ارائه دهد. گالوس، شرکت تابعه گروه هایدلبرگ، تمام امکانات پیرامون چاپ لیبل دیجیتال و معمولی و همچنین عملیات تکمیلی دیجیتال در حوزه رول عرض کم را در نمایشگاه لیبل اکسپو بروکسل (بخش ماشین‌های چاپ دیجیتال گالوس) به نمایش گذاشت. در روز لیبل در کارخانه ویسلوخ-والدروف هایدلبرگ، بازدید کنندگان شاهد گردش کار کامل تولید برای لیبلهای آب-چسب (Wet-glue) و درون قالبی (IML) بر روی ماشین‌های اسپیدمستر بودند.

رویداد نمایشی تولید IML نه یکی، بلکه دو برتر جهان را عرضه داشت. با استفاده از FoilStar Cure ، اکنون برای اولین بار امکان استفاده از فویل سرد بر روی لیبل های فیلمی IML و اجرای کامل آن با بهره مندی از توانایی‌های Speedmaster XL 106 امکان‌پذیر است. بسته جدید عملکردی IML به طور قابل توجهی بهره‌وری را افزایش می‌دهد. اما بازدیدکنندگان از رویداد روز لیبل، تولید لیبلهای آب-چسب را نیز در دو گردش کار تجربه کردند، یکی در ماشین چاپ Speedmaster XL 75 Anicolor  هشت رنگ دارای واحدهای ورنی زنی دوبل مجهز به نرم افزار پرینکت برای تولید رنگ‌های پنتون PrinectMulticolor، و دیگری در Speedmaster XL 106 هشت رنگ دورو چاپ دارای واحدهای ورنی زنی دوبل مجهز به FoilStar برای اجرای فویل سرد، در هر دو مورد، عملیات تکمیلی فویل‌کوبی‌گرم و برجسته‌سازی در یک ماشین دایکات فویل کوب هایدلبرگ مدل Easymatrix 106 FC به انجام رسید. بازرسی کیفیت نیز توسط یک ماشین Diana Eye 55 صورت پذیرفت.

استفان پلنز، عضو هیئت مدیره مسئول فناوری دیجیتال در هایدلبرگ توضیح داد: "ما در روز لیبل، نوآوری تکنولوژیکی خود را در این بخش مهم بازار به نمایش گذاشتیم." این ماشین‌ها دقیقاً مطابق با نیاز مشتری پیکربندی شده‌اند و به مشتری کمک می‌کنند تا در بازار رو به رشد لیبل به تولید سودآور دست یابند. با استفاده از سیستم‌های چاپی ماژولار در تکنولوژی افست، دیجیتال و فلکسو، رول یا ورقی، می‌توانیم نیازهای مشتری دنیای لیبل را به روشی نوآورانه و از نظر اقتصادی کارآمد پاسخ دهیم. "

 

اولین ماشین مشتری مجهز به FoilStar Cure، برای راهکارهای IML متالایز

 

لیبل زنی درون قالبی (In-mold labeling) در حال حاضر مدرن‌ترین فناوری لیبل‌زنی برای بسته بندی‌های پلاستیکی است و حجم IML به طور متوسط با سرعت بیش از چهار درصد در سال در حال رشد است. بیش از دو سوم تولید جهانی را بسته‌بندی مواد غذایی و بقیه را بسته‌بندی‌های موجود در صنایع آرایشی، شیمیایی و خودروسازی تشکیل می‌دهند. تقاضا در بازار برای جلوه‌های فلزی روی لیبلهای درون قالبی در حال افزایش است.

تاکنون امکان تولید جلوه‌های فلزی با فویل سرد در ماشین‌های افست‌ورقی یا فرآیند پایدار تولید لیبل‌های IML به روش 100% یووی وجود نداشته است. چاپخانه لیبل روسی Prof Press از Rostov-on-Don  دقیقاً به چنین مواردی روی فویل سرد احتیاج داشت و با هایدلبرگ در تعامل بود تا ببیند چه کاری می‌تواند انجام دهد. پیشگامان توسعه از هایدلبرگ در حال حاضر موفق شده‌اند فرآیند جدیدی را برای افست ورقی بر روی Speedmaster XL 106 پیاده‌سازی کنند.

فرآیند شامل افزودن یک چسب UV LED روی سطح چاپی در واحد چاپ اول و سپس اعمال فویل سرد در واحد چاپ دوم است. بخش بارز این روند شامل یک راهنمای رول فویل سرد اصلاح شده با زاویه پیچشی طولانی بر روی سیلندر فشار است که باعث می‌شود چسب و فویل‌سرد به صورت واحد توسط خشک‌کن LED UV سخت شود. ترکیب چسب/ فویل‌سرد سپس با مرکبهای UV LED و پوشش ورنی UV به کمال می‌رسد. این امر باعث چسبندگی بهتر فویل‌سرد و در نتیجه پایداری بالای فرآیند و براقیت هر چه بیشتر جلوه فلزی می‌شود.

ماشین سفارشی چاپخانه Prof Press، یک ماشین چاپ هشت رنگ Speedmaster XL 106 با واحد ورنی، اکنون برای اولین بار در روز لیبل ارائه پرده برداری شد. این ماشین دقیقاً مطابق با نیازهای چاپخانه طراحی شده و مجهز به واحد جدید FoilStar Cure ، واحد رول به ورق CutStar و سه خشک کن LED UV است. بازدیدکنندگان حاضر در رویداد روز لیبل از نتایج و کیفیت بالای آن تحت تأثیر قرار گرفتند. نکته قابل توجه دیگر‌، مواد مصرفی Saphira بود که بهینه با فرآیند و کاملا سازگار با ماشین بود. ماشین چاپ مذکور  با یکدستگاه ماشین دایکات روتاری هایدلبرگ مدل Speedmaster XL 106-DD در یک گردش کار تولید قرار گرفت. فرآیند تولید لیبل‌های دایکات شده با استفاده از دستگاه TRX 1100 از شرکت Kawahara سوسه‌گیری و به پایان رسید.

قبل از این مرحله، چندین آزمایش با ماشین انجام شده بود که در آن چاپکاران پروف پرس به شدت درگیر کار شدند. این ماشین در اوایل سال آینده در روسیه نصب می‌شود. به گفته پروف پرس، چاپخانه قصد دارد از آن برای ارائه کارهای چاپی با جلوه‌های فلزی جدید برای ایجاد وجه تمایز در نقطه فروش استفاده کند و حتی در این بازار تخصصی رو به رشد مشتریان بیشتری را جذب نماید. راهکار جدید برای پروف پرس است از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا فرآیند قالب‌ریزی در داخل این مجموعه به انجام می رسد، و فویل سرد برای این کار بسیار مناسب است. در طی این فرآیند ، لیبل چاپی ساخته شده از پلی پروپیلن در قالب ریخته گری قرار می‌گیرد که دارای شکل محصول نهایی است (به عنوان مثال یک لیوان یا یک سطل رنگ). سپس پلیمر مایع به قالب ریخته‌گری تزریق می‌شود، جایی که لیبل با مواد مذاب ممزوج می شود و در طی فرآیند پخت شکل قالب ریخته‌گری را می‌گیرد. در نتیجه لیبل و بسته‌بندی بصورت یک واحد جدا نشدنی و یک سطح صاف و بدون لبه است.

بسته جدید عملکردی IML باعث افزایش بهره‌وری در تولید لیبل می گردد

برای دومین نمایش جهانی، هایدلبرگ بسته جدید عملکردی IML خود را در روز لیبل به نمایش گذاشت. این بسته به طور خاص برای فویل‌های نازک سرد با ضخامت 45 تا 100 میکرون ایجاد شده است تا تولید پایدار با سرعت بالا و حداکثر کارآیی امکان پذیر باشد. بسته جدید در ماشین چاپ Speedmaster XL 106 با واحد ورنی‌زنی و واحد تغذیه رول به ورق CutStar به نمایش گذاشته شد. این بسته شامل اصلاحات ویژه در واحدهای تغذیه و تحویل ، انتقال ورق اصلاح شده بین واحدهای مجزای چاپ و تجهیزات ضد الکتریسیته‌ ساکن است. اولین کاربران این بسته در عمل به یک تولید خالص بهبود یافته و قابل توجه دست می‌یابند و در حال حاضر ماشین‌های دیگری را با این تجهیزات اضافی سفارش داده‌اند.‌

تصاویر

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت