instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

ادامه برگزاری دوره آموزش مدیریت

ایران روتاتیو برگزار کرد:

جلسه دوم از دوره آموزش مدیریت ویژه صنعت چاپ
آموزش مدیریت استراتژیک مورد استقبال مدیران چاپخانه‌ها قرار گرفت

Dark Blue Line

 

مجموعه آموزشی و نمایشگاهی چاپ ایران روتاتیو(PTEC) در دو هفته گذشته میزبان مدیران صنعت چاپ علاقه‌مند به کسب دانش بوده است و این رویداد علمی_آموزشی تا تاریخ20 مرداد 1396 ادامه خواهد داشت. مدرس این دوره آموزشی، دکتر خدایار صادقی استادیار دانشگاه و مدرس و مشاور علوم مختلف مدیریت است.

مبحث دوم از اولین دوره آموزش مدیریت ویژه مدیران صنعت چاپ با موضوع مدیریت استراتژیک توسط شرکت ایران روتاتیو در تاریخ جمعه 23 مرداد 1396 برگزار شد. در این دوره بطور مشروح توضیح داده شد که یک چاپخانه پیش از تعیین اهداف خود نیازمند انتخاب یک مدل کسب و کار است و پیش‌نیاز این انتخاب، آگاهی از محیط اقتصاد کلان و محیط صنعت چاپ در ایران و سیاست‌های بالادستی تعریف شده برای آن است. یک صنعتگر در حوزه چاپ افست یا فلکسو یا لیبل یا ... با شناخت محیط بیرونی خود و برخورداری از علم مدیریت استراتژیک می‌تواند بهترین مدل کسب و کار متناسب با اهداف خود را ترسیم کرده و با کمترین ریسک در سرمایه‌گذاری، برای موفقیت در آینده تجاری برنامه‌ریزی نماید. در این جلسه همچنین در مورد اینکه چرا رد پایی از صنعت چاپ در تصمیم‌گیری‌های کلان اقتصادی و سیاست‌های صنعتی کشور یافت نمی‌شود و این صنعت از حمایت‌های دولتی در بسیاری از حوزه‌ها بی‌بهره است مطالب بسیار مفیدی به بحث گذاشته شد. در این جلسه مباحث مهمی همچون برنامه‌ریزی استراتژیک با آموزش انواع استراتژی‌های رقابتی، استراتژی نوآوری و استراتژی دفاعی و شیوه‌های اجرای آنها طرح شد.

 

دکتر خدایار صادقی، مدرس دوره آموزش مدیریت معتقد است: «کسب و کار همیشه دچار چالش و در معرض تهدید از طرف عوامل محیطی بوده و خواهد بود. اما در شرایط فعلی، بزودی رقابت تبدیل به تلاش برای بقا می‌شود. بنابراین در چنین شرایطی، وظیفه صاحبان و مدیران ارشد هر واحد کسب و کار چاپ، ایجاد تحولی استراتژیک از درون، برای مقابله با تهدیدات مختلف است که بر پایه هوش، تجربه و دانش مدیریت بدست می‌آید. در چنین شرایطی تسلط به اصول مدیریت استراتژیک بسیار راهگشا خواهد بود.»
امروزه عوامل متعددی صنعت چاپ ایران را تهدید می‌کنندکه از آن جمله به مواردی نظیر : رکود بازار تجارت و نشر، افزایش دستمزد نیروی انسانی، عدم وجود نیروی انسانی ماهر و خبره، ورود رقبای خارجی به بازار مصرف داخلی، خروج سفارشات چاپی از کشور، ثبات یا کاهش بهای خدمات چاپی در عین بالا رفتن هزینه‌ها، گران شدن حامل‌های انرژی، گران شدن مواد اولیه، افزایش نرخ بیمه، مالیات، عوارض و ... می‌توان اشاره کرد . در این رابطه، مدیران چاپخانه‌ها در این جلسه آموختند که در این محیط پر چالش، برای موفقیت در کسب و کار به چه ساز و کاری نیاز داشته و چگونه می‌توانند با برنامه‌ریزی استراتژیک برای خود مزایای رقابتی به ارمغان بیاورند.

حمید خسروی مدیرعامل شرکت چاپ اوج نیلی در رابطه با نیاز چاپخانه‌داران به تشکیل چنین دوره‌های آموزشی می‌گوید: « مجموعه اوج نیلی در کل مباحث دوره آموزش مدیریت حضور دارد و دو جلسه برگزار شده تاکنون نیز برای مجموعه ما مفید بوده است. صنعت ما قطعا به این دوره‌های آموزشی برای آگاهی از راهکارهای علمی مدیریت نیازمند است، اما لازم است که این مباحث پس از طرح و آموزش مقدماتی به صورت اختصاصی در مراکز پیاده‌سازی و اجرا شود زیرا در این جلسات کلیات هر مبحث آموزش داده می‌شود و امکان ورود به جزییات در یک جلسه آموزشی وجود ندارد. با توجه به اینکه بسیاری از مدیران صنعت چاپ ایران تحصیلات مرتبط با علم مدیریت نداشته‌اند، کسب دانش در مباحث مدیریتی و به صورت انطباق یافته با شرایط صنعت چاپ ایران و همچنین توسط مدرسی که شناخت کامل از این صنعت دارد، موثر است.»

سه مبحث پیش رو در در دوره آموزش مدیریت با موضوعات بازاریابی و فروش(6 مرداد)، مدیریت منابع انسانی(13 مرداد) و کنترل تولید(20 مرداد) در هفته‌های آتی برگزار خواهند شد.
بخش دوم از دوره آموزش مدیریت ویژه صنعت چاپ در فصل پاییز و با موضوعات کاربردی شامل مدیریت کیفیت، مدیریتموجودی(انبار)، مدیریت تعمیر و نگهداری، مدیریت عملکرد و بهره‌وری و مدیریت زنجیره تامین برگزار خواهد شد.


چنانچه علاقمند به حضور در جلسات آتی از بخش اول دوره آموزش مدیریت هستید در فرصت باقیمانده با بخش آموزش شرکت ایران روتاتیو به شماره 87781312 تماس حاصل نموده و یا از طریق لینک زیر فرم ثبت نام را تکمیل و ارسال نمایید.


موفقیت شما موفقیت ماست.

ثبت نام

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت