instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

سرمایه‌گذاری جدید هایدلبرگ با خرید گروه MBO

هایدلبرگ طی سرمایه‌گذاری اخیر خود گروه MBO را خریداری کرد
MBO سازنده اروپایی پیشرو ماشین‌آلات پس از چاپ

Dark Blue Line

1397/07/30

 

  • هایدلبرگ با رویکرد سرمایه‌گذاری در توسعه راهکارهای پس از چاپ دیجیتال اقدام به خریداری گروه MBO نمود. با این رویکرد هایدلبرگ گروه‌های جدیدی در بازار چاپ را تحت تامین قرار خواهد داد.
  • راهکارهای نوآورانه برای بازار رو به رشد دارو و سیستم‌های پست سفارشی و اختصاصی
  • سرمایه‌گذاری اخیر هایدلبرگ فضای همکاری مشترک در آینده را ایجاد کرده که موجب هم‌افزایی قابل توجه خواهد شد
  • یکی از کارخانه‌های تولید MBO واقع در پرتغال از زیرساخت مناسبی برای توسعه راهکارها برخوردار است

گروه هایدلبرگ آلمان، با خریداری کامل گروه بین‌المللی MBO، راهکارهای قابل عرضه به حوزه چاپ دیجیتال در فرآیندهای پس از چاپ را توسعه داده تا در حوزه وسیع‌تری از این بازار رو به رشد را تامین نماید. این حرکت گروه هایدلبرگ همچنین امکان جذب مشتریان جدید از صنعت دارویی و ارائه خدمات برای سیستم‌های پست‌های اختصاصی را در کنار راهکارهای جامع حوزه افست خود فراهم می‌آورد.
همانگونه که چاپخانه‌داران مطلع هستند کمپانی هایدلبرگ در بخش پس از چاپ سالهاست که کمپانی معظم Stahl را در خود ادغام نموده و گستره وسیعی از ماشین‌های صنعتی ورق تاکنی تحت نام هایدلبرگ اشتال‌فولدر عرضه می‌گردد. این بار نیز با خرید گروه MBO گستره محصولات خود در بخش پس از چاپ دیجیتال را تکمیل خواهد نمود.

 

این اقدام نشان‌دهنده تمرکز استراتژیک گروه هایدلبرگ برای گرایش به همسو کردن راهکارها و مدل کسب و کار جدید خود با رشد حوزه‌های دیجیتال و بسته‌بندی است. هایدلبرگ علاوه بر این هدف دارد تا با راهکارهای جدید، بازارها و مشتریان جدیدی را نیز جذب نماید.
آقای راینر هوندزدورفر مدیر عامل گروه هایدلبرگ معتقد است که سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده برای خریداری گروه MBO، هایدلبرگ را قادر خواهد ساخت تا به رشد پایدار و سودآور با نفوذ تکنولوژی‌های نوین و کسب مشتریان از حوزه‌های جدید دست یابد: «ما با خریداری راهکارهای دیجیتال MBO، شکاف میان راهکارهای چاپ و پس از چاپ دیجیتال موجود برای مشتریان را از میان برداشته‌ایم تا بتوانند به فرآیندهای صنعتی بدون گلوگاه برای آینده دیجیتالی دست یابند. ما همچنین انتظار داریم که شاهد هم‌افزایی‌هایی در چرخه ارزش افزوده خود باشیم که به طور متقابل موجب بهره‌وری و سودزایی ملموس مشتریان ما نیز خواهد شد.»
حجم فروش محاسبه شده حاصل از این سرمایه‌گذاری بالغ 50 میلیون یورو است و منجر به توسعه راهکارهای پس از چاپ هایدلبرگ خواهد شد. این سرمایه‌گذاری شامل خرید کارخانه‌های MBO در شهرهای Oppenwiler و Bielfeld آلمان و کارخانه در شهر Perifita پرتغال با حدود 450 نفر پرسنل نیز می‌باشد. کارخانه واقع در کشور پرتغال از زیرساخت‌های بهینه و مناسبی برخوردار است که در کنار کارخانه‌های واقع در آلمان فرصت و فضای مناسبی برای توسعه محصولات گروه هایدلبرگ فراهم خواهد کرد.
آقای استفان پلنز عضور هیأت مدیره گروه هایدلبرگ و مسئول حوزه تکنولوژی دیجیتال معتقد است که حتی زمانی که عملیات پس از چاپ به طور بهینه اجرا شوند، باز هم پتانسیل زیادی برای افزایش بهره‌وری در کل چاپخانه وجود خواهد داشت: «هایدلبرگ با این سرمایه‌گذاری گام بسیار مهم دیگری در جامعیت دادن به راهکارهای قابل عرضه خود برای افزایش ارزش در چرخه تولید و پوشش تمامی نیازهای چاپخانه‌ها از تکنولوژی تا مواد مصرفی و در سایه خدمات فنی مناسب برداشته است.»

MBO یک برند شناخته شده در صنعت جهانی چاپ است و تکنولوژی آن به خوبی طیف محصولات هایدلبرگ را تکمیل می‌کند. ارائه خدمات و راهکارهای مشترک موجب ارتقای چرخه تامین و طیف محصولات می‌شود و از طرفی نفوذ شبکه فروش و خدمات MBO به سودآوری‌های دو طرف منجر خواهد شد. این سرمایه‌گذاری در مجموع زیرساخت مناسب‌تری برای بالفعل کردن پتانسیل‌های مشترک برای توسعه‌های آینده محور و متناسب با تقاضای بازار ایجاد می‌کند.
خرید برنامه‌ریزی شده گروه MBO یک گام استراتژیک دیگر برای هایدلبرگ با هدف تثبیت موفقیت آتی این گروه به وسیله نوآوری‌های پیوسته برای منافع مشتریان است. هدف از این نوآوری‌های افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها با رسیدن به اوج بهره‌وری در تمامی فرآیندهای تولید چاپخانه‌ها است. فلسفه Push to Stop (فلسفه دستیابی به اوج اتوماسیون در فرآیندهای چاپ) و طیف جامع راهکارهای چاپ دیجیتال هایدلبرگ برای حوزه بسته‌بندی که شامل ماشین‌های Labelfire و Primefire می‌شود محرکه اصلی دیجیتالی شدن فرآیندهای چاپ است. با این تفاسیر یکپارچه‌سازی راهکارهای پس از چاپ در این محصولات نقش بسیار فزاینده‌ای در کامل کردن چرخه تولید ایفا می‌کند. به عبارتی با برخورداری از راهکارهای پس از چاپ در کنار ماشین‌های چاپ دیجیتال فرآیند end-to-end بهینه‌تر خواهد شد.
تمامی اقدامات مربوط به این سرمایه‌گذاری و واگذاری گروه MBO تا پایان سال 2018 کامل خواهد شد.

MBO سازنده پیشرو و شناخته شده در صنایع صحافی به ویژه ماشین های ورق تاکنی و تجهیزات پس از چاپ با بیش از 50 سال سابقه می‌باشد. کارخانه‌های این گروه شامل دو کارخانه واقع در دو شهر در کشور آلمان و همچنین یک کارخانه در کشور پرتغال می‌باشند. این گروه علاوه بر کمپانی‌های فروش خود در کشورهای آمریکا، فرانسه و چین از یک شبکه جهانی فروش و خدمات پس از فروش با شرکای حرفه‌ای برای اطمینان از ارائه بهترین خدمات به مشتریان بهره‌مند است. مشتریان MBO شامل فعالان صنایع چاپ، بسته‌بندی، چاپ لیبل و همچنین صنایع دارویی و کمپانی‌های بزرگ مارکتینگ و بازاریابی می‌شوند.

بازگشت به بالا چاپ

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت