instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

اولین ماشین VLF هایدلبرگ مجهز به تغذیه رول در دنیا

 

سرمایه‌گذاری چاپخانه آنلاین SAXOPRINT در ماشین جدید فرمت عریض هایدلبرگ
افزایش باثبات در بهره‌وری و تولید بهینه

Dark Blue Line

 

  • شراکت تجاری با هایدلبرگ، محرکه نوآوری
  • ماشین جدید هایدلبرگ Speedmaster XL 162 با اولین سیستم رول به ورق CutStar برای این فرمت در دنیا، بهره‌وری چاپخانه SAXOPRINT را دو برابر کرده است
  • این چاپخانه تجاری اکنون مجهز به شش ماشین VLF و دو ماشین Speedmaster XL 106 از هایدلبرگ است
  • هایدلبرگ سهم خود را در بازار چاپ آنلاین افزایش می‌دهد

IRC 13980208 saxoprint vlf 01


چاپخانه آنلاین ساکسوپرینت واقع در شهر درسدن آلمان رشد دو رقمی خود در میزان فروش سال‌های اخیر را ثبت کرده‌ است و سال گذشته به میزان فروش بالغ بر 100 میلیون یورو در حوزه چاپ تجاری آنلاین دست یافت. طیف محصولات این چاپخانه به عنوان بخشی از گروه CEWE در این مدت با تغییرات قابل توجهی روبرو بوده است. کارهای استاندارد چاپ تجاری همچون انواع فلایر، پوستر، کاتالوگ‌ و بروشور همچنان مورد تمرکز اصلی هستند و 80 درصد سهم کسب و کار این چاپخانه را شامل می‌شوند، اگرچه بسته‌بندی و عملیات تکمیلی امروز از رشد وسیعی در بازار بهره‌مند هستند. آقای کلاوس ساور (KlausSauer) مدیرعامل این چاپخانه می‌گوید: «مدل کسب و کار ما براساس استراتژی قیمت است. ما از الگوریتم ویژه‌ای برای جمع‌بندی سفارش‌های دریافتی از فروش آنلاین در تیراژهای گروهی و توزیع آنها در ماشین‌آلات مربوطه استفاده می‌کنیم.»
آقای ساور معتقد است که هر سفارش را با قیمت مطلوب، تحویل به موقع و سرعت مطلوب ارائه می‌دهند. مشتریان این چاپخانه از سراسر اروپا هستند که شامل شرکت‌های خصوصی تا مشتریان تجاری و آزانس‌های تبلیغاتی یا فروشنده‌های نهایی می‌شوند که سهم قابل توجهی از سفارشات چاپی را در برمی‌گیرند. مشتریان بین‌المللی از طریق یک مرکز پشتیبانی تلفنی در لندن با کارمندان انگلیسی‌زبان مدیریت می‌شوند. طبق آمار ساکسوپرینت پاسخگویی تلفنی و سرعت آن از دقت 98 درصدی برخوردار است و میزان سفارشات مجدد بالغ بر 80 درصد می‌باشد.


IRC 13980208 saxoprint vlf 02


سطح بالای بهینه بودن و سرعت امر مهمی در این چاپخانه است. روزانه بالغ بر 5000 سفارش چاپی در سه شیفت کاری در این چاپخانه تولید می‌شود. چنین رکوردی تنها با بکارگیری فرآیندهای صنعتی و تجهیزات مدرن امکان‌پذیر است. این کمپانی با این رویکرد طی هفت سال گذشته بالغ بر 70 میلیون یورو در راهکارهای نوین چاپی طی سرمایه‌گذاری کرده است.
ماشین چاپ چشمگیری که اخیرا در این چاپخانه نصب شد به طول 50 متر، یک ماشین چاپ هایدلبرگ Speedmaster XL 162 هشت رنگ دورو چاپ با اولین سیستم تبدیل رول به ورق CutStar برای این فرمت در دنیا می‌باشد. تکنولوژی CutStar در دیگر فرمت‌ها همچون دو ورقی و چهار و نیم ورقی از چندین سال گذشته ارائه می‌شده است. به این ترتیب انعطاف کاملی برای به کارگیری این سیستم برای استفاده از ورق یا رول در فرمت B7 نیز فراهم است. این قابلیت مهم‌تر از هرچیز به طور قابل توجهی زمان‌های آماده‌سازی را کاهش می‌دهد. چاپخانه ساکسوپرینت به این ترتیب اکنون از ماشین‌های چاپ هشت رنگ یعنی مجموعا 36 واحد چاپی از هایدلبرگ برخوردار است. این ماشین‌آلات شامل پنج ماشین فرمت عریض Speedmaster XL 162، یک ماشین فرمت عریض Speedmaster XL 145 و دو ماشین چهار و نیم ورقی Speedmaster XL 106 هر دو مجهز به سیستم تبدیل رول به ورق CutStar می‌شوند. آقای ساور یادآور می‌شود: «ما با مشاهده مزایای ماشین‌های خود وارد مذاکره با هایدلبرگ در دروپای 2016 شدیم تا ماشین فرمت عریض بعدی ما نیز مجهز به سیستم CutStar باشد.»


IRC 13980208 saxoprint vlf 04


نتیجه ارتباط بر پایه شراکت موفقیت است – دوبرابر بازدهی

Dark Blue Line


متخصصین گروه هایدلبرگ و کمپانی BW Papersystems Stuttgart طی دو سال به صورت مشترک برای توسعه و تولید CutStar زمان صرف کردند. ماشین چاپ فرمت عریض Speedmaster XL 162 مجهز به سیستم CutStar از ژانویه سال جاری میلادی در حال کار است و آقای ساور بیش از هر زمان تحت تاثیر مزایای آن قرار گرفته است: «باری دیگر، شراکت ما با هایدلبرگ با موفقیت روبرو شد و این پروژه از همه جوانب به صورت حرفه‌ای در بالاترین سطح انجام شد»
موفقیت‌های پیشین CutStar خود گواه مزایای آن است: تنها با یک تعویض رول، تعداد ورق‌هایی معادل چهار پالت ورق به ماشین تغذیه می‌شود. زمان‌های توقف و آماده‌سازی کمتر همراه با ثبات عملکردی بدون وقفه موجب شده تا ماشین جدید هایدلبرگ Speedmaster XL 162 در چاپخانه ساکسوپرینت به میزان دو برابر بهره‌وری به ارمغان آورد. عملکرد برش در سیستم CutStar از ضریب خطای کمتر از 3/0 میلیمتر برخوردار است و فراتر از آن دسته‌های ورق با برش صنعتی تحویل می‌دهد. این بدان معنی است که ورق‌های برش خود در تحویل می‌توانند به طور مستقیم به پس از چاپ منتقل شوند. مرحله پیشین که شامل تنظیم صاف بودن لبه‌ها بود دیگر حذف می‌شود. مزیت دیگر، تکنولوژی پنجه دوبل در بخش تحویل این ماشین چاپ است. هدایت کنترل شده در جلو و انتهای ورق با به کارگیری دو سری میل پنجه موجب هدایت دقیق کاغذ از آخرین واحد چاپی به پالت تحویل می‌شود. نتیجه این نوآوری‌ها این است که ترمز‌های پیشین برای ورق غیرضروری شده و دیگر در نظر گرفتن فضاهای خالی (به منظور تعیین موقعیت تسمه ترمز روی ورق) در کار چاپی به گذشته پیوسته است و بهترین میزان استفاده از سطح چاپی به ارمغان آمده است. معنی دیگر این مزیت این است که هزاران کار چاپی مختلف یا 400 کارت ویزیت مختلف را می‌توان روی تنها یک ورق با طول 160 سانتی‌متر چاپ نمود. آقای ساور با خرسندی اضافه می‌کند: «ما موفق به افزایش ده درصدی افزایش قیمت هر ورق چاپی با بکارگیری این نوآوری‌ها شده‌ایم و بهره‌وری خود را افزایش داده‌ایم. این مزیت همچنین از این نظر بسیار چشمگیر است که تامین کاغذ، 30 درصد از هزینه‌های ما را شامل می‌شود. لازم به ذکر است که کاغذ به صورت رول 6 درصد ارزان‌تر از ورق کاغذ است. من با هایدلبرگ شراکتی دارم که می‌توانم به آن تکیه کنم و به رویا‌های خود دست یابم. اختراع CutStar به واقع یک دستاورد بزرگ است.» این همکاری ادامه دارد و یک پروژه سه ساله برای یکپارچه‌سازی فرآیندها در حال اجرا است تا چاپ خودفرمان به واسطه جریان کاری Prinect هایدلبرگ در این چاپخانه اجرا شود.


IRC 13980208 saxoprint vlf 03


رشد کسب و کار چاپ آنلاین – توسعه در خدمات بسته‌بندی

Dark Blue Line


چاپخانه ساکسوپرینت در سال 1999 با 22 نفر پرسنل تاسیس شد. فروشگاه چاپ آنلاین در سال 2006 با وبسایت meindruckportal.de آغاز به کار کرد. اولین ماشین چاپ هایدلبرگ در سال 2011 در این چاپخانه جایگزین ماشین‌های موجود از برند دیگر شد. ساکسوپرینت از سال 2012 عضو گروه CEWE Stifftung & Co. KGaA واقع در شهر اولدنبورگ شد. این ارائه‌کننده پیشروی اروپا در خدمات عکس در این حوزه به دنبال تقویت چاپ افست به علاوه چاپ دیجیتال خود با تمرکز بر کتاب‌های عکس است. امروز ساکسوپرینت با 550 نفر پرسنل در چاپخانه خود در شهر درسدن در سال گذشته برنده جایزه کارآموز برتر از وزارت صنعت و تجارت آلمان شد. این چاپخانه هر ساله 20 نیروی جوان را آموزش می‌دهد. آقای کلاوس ساور در تشریح تعهد کمپانی به کارآموزشی می‌گوید: «ما بیش از هر چیز به کارمندان ماهر نیازمندیم که بتوانند با سرمایه چندین میلیون یورویی ما در ماشین‌آلات را به طور بهینه کار کنند. گروه CEWE با حفظ مکان چاپخانه در سال گذشته کل متعلقات کمپانی بالغ بر 70000 متر مربع واقع در درسدن را خریداری کرد. نیمی از این مکان متعلق به چاپخانه ساکسوپرینت و نیمه دیگر آن به کمپانی‌های دیگر اجاره داده شده است. با این سرمایه‌گذاری امکان توسعه بیشتر در درسدن آلمان به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.
این چاپخانه با ارائه خدمات کامل، رکوردهای قابل توجهی در فعالیت خود دارد: سالانه چاپ 25000 تن کاغذ و نگاشت 2/1 میلیون متر مربع پلیت چاپی که 700000 متر مربع از آن بدون استفاده از مواد شیمیایی و آب در سال 2018 بوده است. قسمت پیش از چاپ محل نصب یک دستگاه جدید سوپراستر فرمت عریض است و قسمت پس از چاپ از طیف کاملی از ماشین‌های تاکن اشتال‌فولدر هایدلبرگ با بازدهی بالای انتقال از ماشین‌های چاپ به ماشین‌های مفتول‌‌زنی و صحافی ته‌چسب برخوردار است. با نصب ماشین جدید هایدلبرگ Speedmaster XL 162 آخرین ماشین‌های باقی‌مانده از برندهای رقبا تا پایان سال حذف خواهند شد. آقای ساور اضافه می‌کند: «چیزی که در مورد ماشین‌های هایدلبرگ برای ما جذاب است، علاوه بر سطح بالای اتوماسیون و سهولت اپراتوری، آمادگی و ثبات فنی عالی آن‌هاست. زمان‌های آماده‌سازی در ماشین Speedmaster XL 106 به طور ثابت کمتر از دو دقیقه است.» ضایعات کاغذ در تولیدات چاپی این کمپانی 20 تا 40 برگ است که موجب اعتبار آن از لحاظ تولید سبز می‌شود. طبق اظهارات آقای ساور انتشار گاز CO2 به طور قابل توجهی در سال‌های اخیر کاهش یافته و بالغ بر 10 درصد از مشتریان محصولات چاپی سازگار با محیط زیست سفارش می‌دهند.


IRC 13980208 saxoprint vlf 05زمینه کسب و کار این چاپخانه در حال توسعه در حوزه بسته‌بندی همچون «جعبه آسان» با نام تجاری SAXOPRINT است. با این راهکار نوآورانه در تولید، گستره متنوعی از انواع بسته‌بندی‌ها را می‌توان به صورت سفارشی‌سازی آنلاین با آزادی کامل در فرمت‌های طراحی سه‌بعدی در تیراژ یک عدد به بالا سفارش داد. گروه هدف این کسب و کار می‌تواند هر فردی باشد که به دنبال تقویت محصولات خود با بسته‌بندی‌های سفارشی است – فارغ از میزان تیراژ و با قیمت مطلوب. آقای ساور تایید می‌کند: «طوفانی در بازار چاپ وجود دارد اما کسب و کار ما در حال رشد است و می‌دانیم که به چه اقداماتی برای موفقیت در بلندمدت نیازمندیم.»

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت