instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

بیست و پنجمین سالگرد نمایندگی هایدلبرگ

اعتماد و اعتبار حاصل هفتاد سال تجارت سالم

بیست و پنجمین سالگرد اخذ نمایندگی گروه هایدلبرگ توسط شرکت ایران روتاتیو

 

Dark Blue Line

 

شرکت ایران روتاتیو ریشه در تاریخ صنعت چاپ کشورمان دارد و تأسیس آن در سال 1358 ادامه فعالیت تجاری هفتاد ساله خانواده اسفرجانی در صنعت چاپ ایران است. بی‌شک اخذ نمایندگی گروه هایدلبرگ آلمان در بیست و پنج سال پیش نقطه عطفی در فعالیت‌های تجاری خانواده اسفرجانی و شرکت ایران روتاتیو محسوب می‌شود. عبور از این مسیر طولانی آن هم با موفقیت و سربلندی نشان‌دهنده ساختار قدرتمند سازمانی، دیدگاه آینده‌محور مدیریتی و رعایت اصول سالم اخلاقی در یک تجارت بزرگ است. شایسته است به این مناسبت مروری داشته باشیم بر تاریخچه ربع قرن گذشته شرکت ایران روتاتیو و فعالیت تجاری طولانی خانواده اسفرجانی از زبان آقای محمدشاپور اسفرجانی رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ایران روتاتیو.

«صحبت کردن راجع به نیم قرن فعالیتی که در تجارت صنعت چاپ داشته‌ام و یک ربع قرن نمایندگی کمپانی قدرتمند و بزرگ هایدلبرگ، آن هم در مدت کوتاهی که در اختیار من گذاشته‌اید کار بسیار دشواری است.
عمری را در این کار گذرانده‌ام، با موفقیت‌ها و شادی‌هایش و دشواری‌ها و سختی‌های زیادش. وقتی امروز در آستانه هفتاد سالگی به پشت سرم نگاه می‌کنم خدا را شکر می‌کنم که نام و چهره دوستان و همراهان بیشماری را به خاطر می‌آورم. افرادی که بسیاری از آنها برایم فقط نام مشتری ندارند. این افراد یاران و همراهان صمیمی و صادقی بوده و هستند که پشتیبان من و اهداف تجاری‌ام در صنعت چاپ کشور بوده‌اند.
و در کنار آنها متأسفانه مواجه می‌شوم با نام‌ها و چهره‌هایی که امروز برخی از آنها در میان ما نیستند و برخی نیز که حضور دارند همواره با مانع‌تراشی، منفی‌نگری و سنگ‌اندازی نه فقط به من بلکه به صنعت چاپ کشورم صدمه و آسیب زده‌اند. و خدا را شکر می‌کنم که این گروه بسیار ناچیز و اندک هستند و روز به روز نیز کمتر و کمتر می‌شوند.


25th anniversary IR HDM 1


واقعیت زندگی را نمی‌توانیم انکار کنیم، زمان بزرگترین قاضی دنیاست و اکنون با گذشت نیم قرن که نیمی از آن را نماینده کمپانی هایدلبرگ بوده‌ام به قضاوت آن اعتماد می‌کنم. این که امروز به لطف خداوند و با تلاش همکاران دلسوزم و وفاداری و همراهی صاحبان صنعت چاپ کشورم در جایگاه هدایت بزرگترین و موفقترین شرکت تجاری این صنعت بزرگ قرار دارم خود گواه اثبات درستی مسیری است که طی کرده‌ام. خدا را شکر می‌کنم که امروز ایران روتاتیو نه فقط در ایران و منطقه خاورمیانه بلکه در سطح جهانی دارای اعتبار و ارزشی است برای مجموعه کشورم.
ریشه شرکت ایران روتاتیو برمی‌گردد به سالیان دور، به دورانی که مرحوم پدرم حاج علی اسفرجانی دست به واردات ماشینآلات صنعت چاپ زد. سخن از حدود بیش از هفتاد سال پیش است. در آن زمان به عنوان یک جوان پدرم را همراهی می‌کردم و خوشبختانه در سال 1358 تصمیم گرفتیم تا این فعالیت‌های تجاری را با سهم قابل توجه و سابقه موفق در صنعت چاپ در یک شرکت به نام ایران روتاتیو گرد هم آوریم. قطعا با مشکلات و چالش‌های اقتصادی و تجاری آن زمان این کار دشوار بود اما تلاش بی‌وقفه برای حفظ و توسعه فعالیت در صنعت چاپ ایران، رشد و توسعه ایرانروتاتیو را تضمین کرد. در حال حاضر شرکت ایران روتاتیو (سهامی خاص) شرکتی‌ست خانوادگی که با سرمایه پرداخت شده 60.000.000.000 ریالی در حال فعالیت است.

فعالیت‌های ما تا پیش از اخذ نمایندگی هایدلبرگ، در زمینه پیش از چاپ، چاپ و صحافی از کمپانی‌های اروپایی متعدد و با گروه وسیعی از مشتریان بود. قطعا هایدلبرگ در جهان صنعت چاپ نامی بسیار عظیم‌تر بوده و هست، بنابراین می‌توان گفت که شروع به همکاری با این گروه بزرگ نقطه عطفی در فعالیت‌های شرکت ایران روتاتیو محسوب می‌شود.
علی‌رغم گذشت ربع قرن از این اقدام شاید هنوز برای برخی این سوال مطرح باشد که چرا کمپانی هایدلبرگ تصمیم به این کار گرفت؟ میدانیم که هایدلبرگ به دلیل داشتن سهم بالای بازار جهانی و همچنین داشتن بیش از 80% از ماشینآلات موجود صنعت چاپ کشور با قدرت حرف اول را در زمینه ماشین‌آلات افست (و امروز ماشین‌آلات چاپ لیبل، چاپ ترکیبی و دیجیتال صنعتی) در دنیا و ایران می‌زند و داشتن این حجم از ماشین‌آلات طبیعتاً وجود نمایندگی‌های پر قدرتی را در ایران و سایر کشورهای جهان طلب می‌کند. درخصوص فروش ماشین‌آلات و در دوره قبل از انقلاب به دلیل وجود سیستم اقتصادی خصوصی و آزاد بانک‌ها، شما با مراجعه به نماینده قبلی و دادن پیش‌پرداخت و امضاء سفته‌های اقساط صاحـــب ماشیــن می‌شدید و آن شرکت نیز مانند بقیه موسسات بازرگانی خصوصی سفته‌های شما را به بانک می‌فرستاد و در همان روز کل وجه فروش به حســاب فــروشنده واریز می‌گردید و شما با پرداخت اقساط به بانک در سررسیدهای توافق شده بدهی خود را پرداخت می‌کردید. به این ترتیب با توجه به قدرت و نام هایدلبرگ، فروش مشکلات بسیار کمی داشت و شما با خرید نسبتاً ساده صاحب بهترین ماشین دنیا یعنی هایدلبرگ می‌شدید. اما از مشکلات عمده هایدلبرگ در ایران در زمان تضعیف نمایندگی پیشین، عدم مدیریت صحیح بود که عامل خسارات و ایجاد هزینه‌های سربار برای مشتریان می‌شد که در نهایت نیز منجر به از دست دادن نمایندگی هایدلبرگ شد.
در آن زمان هیأت مدیره گروه هایدلبرگ طی تماس مستقیم با اینجانب برای اولین مذاکره در نمایشگاه IPEX در بیرمنگام دعوت به عمل آوردند. اولین دیدار من با آقای کتلمان مدیرعامل هایدلبرگ در قالب صحبت‌های اولیه شکل گرفت. بعد از این ملاقات با دعوت به شرکت هایدلبرگ در آلمان مذاکراتمان ادامه یافت. از مهمترین مزایایی که منجر به انتخاب شرکت ایران‌روتاتیو شد ریشه‌دار بودن مدیریت مجموعه و موفقیت‌های تجاری، تحصیلات اینجانب در رشته تحصیلی چاپ در کشور آلمان و تسلط کامل به زبان آلمانی بود.
همچنین برخورداری ایران روتاتیو از تیم سرویس و خدمات پشتیبانی با سطح بالای تخصص، معیار مهمی برای انتخاب نماینده توسط هایدلبرگ بود. در نهایت برای تایید گفتار و شروع فعالیت مشترک، مدیریت ارشد هایدلبرگ به ایران سفر کرد و از محل کار و امکانات سازمان ایران روتاتیو که در آن زمان در دو محل مجزا در خیابان سعدی جنوبی (حوزه خدمات فنی و فروش قطعات یدکی) و خیابان جردن سابق (دفتر مرکزی، مدیریت، بازرگانی و فروش) بود بازدید کرد.


Mr.Esfarjani Heidelberg Assignment


به این ترتیب همکاری با گروه هایدلبرگ در سال 1372 آغاز شد. گفتنی‌ست که تحولی که در تغییر نمایندگی هایدلبرگ در ایران رخ داد همزمان با تحولاتی بود که در تعدادی از دیگر کشورها نیز در جریان بود. هایدلبرگ در دیدگاه مدیریتی خود و با نگاه شایسته‌سالاری به دنبال شرکای تجاری با تفکر مدیریتی قوی و رو به توسعه بود.
اولین قدم ایران روتاتیو به عنوان نماینده هایدلبرگ تربیت نیروی انسانی و سرمایه‌گذاری برای ارتقای تخصص در حوزه‌های برق و الکترونیک، مکانیک و اپراتوری پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ، پیش از آغاز واردات ماشین‌آلات بود. قدم بعدی ما اقدام به تامین قطعات یدکی ضروری با وجود مشکلات متعدد در آن مقطع بود. پیش از این یکی از دغدغه‌ها و نارضایتی‌های اصلی مشتریان تامین قطعات یدکی بود که عمده آن توسط واسطه‌ها و دلال‌ها تهیه می‌شد.
باید اشاره کرد که ایران روتاتیو اولین شرکت در آن زمان بود که مفهوم مهندسی فروش را در قالب مشاوره فنی و تخصصی در صنعت چاپ ایران پایه‌گذاری کرد. تفکر مدیریتی ما براساس فروش و ارقام نبود بلکه به دنبال ارتقای سیستم‌های مشاوره کارشناسی بودیم تا فعالیت‌های شرکت منجر به سرمایه‌گذاری‌های پردرآمد و سودزا برای مشتریان شود. در ادامه‌ی گام‌های موفقیت‌آمیز، شروع به ترجمه مقالات فنی، انتشار کتب و جزوات آموزشی، برگزاری سمینارهای تخصصی و اطلاع‌رسانی در تهران و شهرستان‌ها با هدف بهبود آگاهی مشتریان و زیرساخت دانش در صنعت چاپ نمودیم.
و اما آغاز این همکاری با شرایط راحتی به لحاظ تجارت همراه نبود زیرا در سال‌های پس از جنگ و با تحریم‌ها، قوانین پیچیده واردات و مشکلات اقتصادی همزمان بود. اگرچه این مشکلات بیرونی با موانع و معضلاتی در داخل بدنه صنعت چاپ به واسطه تنگ‌نظری‌ها و کج‌فهمی‌ها نیز همراه شد. شفاف‌سازی اتفاقات گذشته همواره مسیر پیش رو را روشن‌تر کرده و موجب بهبود تفکر جمعی می‌شود.
صحبت از اینکه شرکت ایران روتاتیو در این سال‌ها با چه معضلات و کارشکنی‌هایی در مسیر ارتقای صنعت چاپ ایران مواجه بوده می‌تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه تصمیم‌گیران و صاحبان فعلی این صنعت داشته باشد. در زمان اعطای نمایندگی هایدلبرگ به ایران روتاتیو متاسفانه دشمنی‌ها و مشکلاتی که افرادی در مقابل موفقیت این جریان ایجاد می‌کردند نقطه مقابل جمعی‌نگری و فعالیت‌های آینده محور ما بود.
حتی در زمان واردات و مذاکرات فروش، همین تنگ‌نظریها برای جلوگیری از واردات تکنولوژی روز هایدلبرگ منجر به خسارت‌های غیرقابل جبران به بدنه صنعت چاپ ایران شد. سرمایه‌گذاری‌های غیر اصولی و واردات بی‌رویه و خارج از ضابطه ماشین‌های دست دوم یا از برندهای غیر معتبر موجب عدم توسعه صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و خروج سفارشات چاپی از کشور شد.
البته واکنش‌ها به تغییر نمایندگی را می‌بایست به چند گروه تقسیم کرد؛ در گروه اول یعنی صاحبان چاپخانه‌ها کمترین میزان واکنش منفی وجود داشت. اکثریت این گروه از زاویه سیاست‌ها و روش‌های آتی شرکت ایران‌روتاتیو به این تغییر نگاه می‌کردند. عمده این مراکز در طی ملاقات‌های حضوری در تهران و شهرستان‌ها طی استقبال گرم خود از مشکلات و نارسایی‌های پیشین بخصوص در زمینه سرویس، قطعات یدکی و آموزش گله‌مند بودند و انتظار ایجاد تغییر و سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ها را داشتند. این گروه طی تداوم همکاری با شرکت ایران روتاتیو تبدیل به مشتریان وفادار در حوزه‌های ماشین‌آلات، سرویس، قطعات یدکی و مواد مصرفی شدند.
هرچند بسیاری از این مشتریان با وجود تصمیم به نوسازی و سرمایه‌گذاری با موانع متعدد اقتصادی روبه‌رو بودند. بخش عمده‌ای از این مشکل متوجه سیاست‌های اقتصادی بخصوص بانک‌ها در سال‌های پس از انقلاب بود. قوانین دست و پاگیر و سیستم اداری کند بانک‌ها متقاضیان وام برای سرمایه‌گذاری روی تکنولوژی روز را خسته و فرسوده می‌کرد.
گروه دوم شامل برخی از مسئولین تصمیم‌گیر و برخی از نهادهای صنفی بود که به دلیل حضور برخی افراد سودجو، خارج از ضابطه عمل می‌کردند. موضع‌گیری‌های ناحق و نادرست این نهادها منجر به موانع متعدد بر سر راه واردات ماشین‌های به روز هایدلبرگ شد. این گروه حتی به دنبال ایجاد مانع بر تداوم همکاری ایران روتاتیو و هایدلبرگ بود.
البته می‌توان گفت دشمنی با ایران‌روتاتیو در واقع دشمنی با پیشرفت صنعت چاپ کشور بود چرا که ما بر اصول و مبانی حرکت می‌کردیم که نتیجه آن موفقیت همگانی بود. آسیب‌هایی که به دلیل واردات و مجوزهای غیراصولی همراه با جعل و تقلب در فروش ماشین‌آلات طی این سال‌ها به بدنه صنعت چاپ زده شده است نشان از چیزی جز دشمنی با موفقیت ندارد.
متأسفانه دور شدن از فضای پیشرفت‌های تکنولوژی و حمایت از برخی دلالان و واسطه‌های منفعت‌طلب جایگزین پرداختن به حل معضلات ریشه‌ای و کلیدی صنعت چاپ شد. باید گفت که در خصوص ادارات مربوط به صنعت چاپ نیز بسیار جای تأسف است که به دلیل حاکم نبودن ضوابط روشن برای شرایط واردکنندگان ماشینآلات، نوع برخورد مسئولین با واردکنندگان ماشینآلات در سالهای گذشته کاملاً سلیقهای بوده است. به همین علت نیز تاکنون حتی یک ریال نیز از امتیارات این ادارات بهرهمند نبودهایم و هر از چند گاهی با اخباری همچون ارزهای سوبسیدی برای واردات ماشین‌آلات هندی با ارقام هنگفت چند میلیون دلاری یا فروش مواد مصرفی از مرکزی خاص مواجه می‌شدیم.
در کنار این دو گروه با جمعی دیگر نیز مواجه بودیم که بخشی از آنها شرکت‌ها و دلال‌های واردکننده ماشین‌های دست دوم و تعمیرکاران آزاد بودند. این گروه همواره به دنبال ایجاد موانع و تاثیرات منفی بر ذهنیت مشتریان نسبت به تکنولوژی روز بودند. زیرا توانایی لازم برای منطبق شدن با تغییرات و تحولات روز را نداشتند. خاطره‌ای به یاد دارم که چند سال پس از انتقال نمایندگی، یکی از پیشکسوتان و چاپخانهداران معروف با مراجعه به ما یک دستگاه ماشین هایدلبرگ یک ورقی چهار رنگ نو خریداری کرد. او پس از قطعی شدن خرید گفت حرفهای یک تعمیرکار آزاد او را چند سال از سرمایه‌گذاری عقب انداخت و هربار که صحبت از سرمایه‌گذاری می‌شد از محکم و بادوام نبودن ماشین‌های جدید هایدلبرگ و مطمئن نبودن شرکت ایران‌روتاتیو از تعهدات مالی صحبت می‌کرد. یادم می‌آید که وقتی ماشین این صاحب چاپخانه زودتر از موقع نیز تحویل شد او پای ماشین نماز شکر خواند و گفت خدا لعنت کند فلانی را که نگذاشت تا من زودتر سرمایه‌گذاری کنم.
شعارهای دور از واقعیت دلال‌های مقطعی و فریب سرمایه‌گذاران موجب مسائل حقوقی و مشکلات مالی متعدد برای صاحبان صنعت چاپ شده است. وعده‌هایی که به عمل نرسید و چاپخانه‌دارانی را زمین‌گیر کرد. متاسفانه تا امروز نیز شاهد انواع شایعاتی هستیم که این افراد با گذشت بیست و پنج سال از اخذ نمایندگی هایدلبرگ همچنان در بازار برای منفعت‌طلبی‌های فردی می‌پراکنند.
با تمامی این تفاسیر، به لطف خداوند توانستیم نه تنها به امور تجاری و خدمات مشتریان خود توسعه دهیم بلکه اقدامات زیربنایی و آینده‌نگر همچون تاسیس بزرگترین مجموعه آموزشی و نمایشگاهی چاپ خاورمیانه(PTEC)، حضور قدرتمند در رویدادهای داخلی و بین‌المللی و تعدد بخشیدن به نمایندگیها در جهت توسعه تامین نیازهای مشتریان را در کارنامه خود ثبت کنیم.


25th anniversary IR HDM 5


در کنار این مشکلات قطعا باید به حمایتهای صاحبان خوشفکر در صنعت چاپ در طی تمامی سالهای فعالیت خود اشاره کنیم که نشان از قدرت و حسن صداقت شرکت ایران روتاتیو دارد و با صدای بلند و با افتخار اعلام کنیم که هیچگاه در ارائه تعهدات خود به مشتریان عدول نکرده‌ایم.
امروز پس از گذشت بیست و پنج سال از این اعتماد بزرگ، ایران روتاتیو بیش از همیشه برای وسعت بخشیدن به برنامه فعالیت‌های تجاری خود آماده است. در شرایط فعلی ایران نیز با هر راهی و ارتباطات گسترده بین‌المللی خود تلاش می‌کنیم تا در جهت پشتیبانی از مشتریان وفادار خود قادر به تامین نیازهایشان باشیم. در طی هفته‌های اخیر هم اخبار مثبتی برای واردات قانونی در برنامه اجرایی شرکت قرار گرفته که البته نیازمند حمایت سیستم بانکی برای رفع مشکلات ارزی هستیم.
ما با گستردگی نمایندگی‌ها و به ویژه تیم آماده خود همچنان به دنبال توسعه در شرایط بهتر هستیم. شرکت ایران روتاتیو با افتخار از یک تیم وفادار، با انگیزه و مسئولیت‌پذیر در درازمدت برخوردار بوده و امروز از رویکرد حرفه‌ای پرسنل خود در تمامی پست‌های کلیدی و حساس بهرهمند است. لازم است تا به نام‌هایی همچون آقای مهندس رضوی، آقای مهندس ظریف و خانم جعفری در میان اکثریت همکاران باسابقه اشاره کنم و از زحمات ایشان قدردانی کنم.


در طی سال‌های اخیر فرزندم آقای شاهین اسفرجانی با تلاش مستمر در پست بسیار حساس و کلیدی نایب‌رئیس هیأت مدیره و مدیرکل فروش و بازاریابی ایفای نقش می‌کند. و خوشبختانه مسئولیت نسل سوم خانواده اسفرجانی را در جزییات تمامی امور فعالیتی شرکت برعهده دارد. جایگاه ایران روتاتیو در اولویت تفکر فکری و حرفه‌ای ایشان است. با تسلطی که به امور دارند قطعا آینده همکاری با نسل‌های جوانتر در سازمان ایران‌روتاتیو ادامه خواهد یافت تا سوابقی که از حاج علی اسفرجانی پایه‌گذاری شده با نسل سوم خانواده نزدیک به 80 سال در این صنعت با افتخار و اعتبار بین‌المللی تداوم یابد.”


25th anniversary IR HDM 2


در ادامه به نقل از آقای شاهین اسفرجانی به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد اخذ نمایندگی هایدلبرگ، بیشتر با دیدگاه حرفهای ایشان در تجارت و حفظ اصل صداقت و سلامت در فعالیتهای شرکت ایران روتاتیو آشنا میشویم:
«سالگرد همکاری با گروه قدرتمند هایدلبرگ یادآور توانمندی، درایت و رویکرد حرفه‌ای سازمان ایران‌روتاتیو در طی سال‌های طولانی فعالیتش در این صنعت است. ما با مروری بر تحولات چند دهه اخیر در صنعت جهانی چاپ می‌توانیم به وضوح شاهد تاثیرات الهام‌بخش گروه هایدلبرگ در گرایش‌های جهانی باشیم. قطعا بیست و پنج سال همکاری با این گروه و دیگر شرکای تجاری ایران روتاتیو و پشتوانه بیش از هفتاد سال تجارت موفق خانواده اسفرجانی، نشان‌دهنده اقتداری است که امروز نه تنها تیم ایران روتاتیو بلکه مشتریان وفادار ما در سایه آن می‌توانند احساس امنیت کنند.
ما برنامه‌های آتی متعددی برای وسعت فعالیت‌های خود در تمامی زمینه‌های مرتبط داریم. بسیاری از اقدامات ما در گذشته و امروز موجب ایجاد فرصت در صنعت می‌شوند. از این طریق مسیرهای جدیدی برای مدل‌های کسب و کار چاپخانه‌داران ایجاد می‌شود که الهام بخش کسانی است که به دنبال سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه هستند. گواه این عملکرد مشتریان جدیدی هستند که جدیدترین تکنولوژی‌ها را وارد کشور خواهند کرد و ما در حال اماده‌سازی خود برای نسلی هستیم که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند.
قطعا شاخص ما برای موفقیت، ارتباط بلندمدت و اعتماد مشتریانمان است که روز به روز به تعداد ایشان و تنوع فعالیتها افزوده میشود.
دستاوردهای شرکت ایران روتاتیو در همکاری با هایدلبرگ بسیار تاثیرگذار و متعدد بوده است. از میان آن می‌توان به جامعیت بخشیدن به راهکارها درکنار توسعه خدمات در حوزه‌های افست، فلکسو، چاپ لیبل و گراور اشاره کرد. ما با ایجاد زیرساخت‌های مهندسی فروش در سالهای اولیه فضای ارائه راهکارهای جامع را به عنوان یک ارائهکننده راهحل توسعه دادیم (Solution Provider). همچنین با وسعت دادن به نمایندگیها در حوزه مواد مصرفی و ملزومات چاپی حیطه وسیعتری از نیازهای مشتریان خود را تامین کردهایم. امروز مشتریان ما در حوزه‌های متنوع صنعت چاپ افست، فلکسو، لیبل و گراور فعالیت دارند. دلیل این گستردگی، دیدگاه‌های توسعه بخش در مدیریت شرکت ایران روتاتیو بوده است. ساختار تفکری مدیریت شرکت ایران روتاتیو همواره بر اساس امور اجرایی و اثربخش بوده که نتایج آن در تاسیس مجموعه آموزشی و نمایشگاهی چاپ ایران روتاتیو (PTEC)، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آموزشی و نشر دانش، برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهای متعدد با محوریت آموزش بوده است. همچنین توسعه سبد کالای فروش مواد مصرفی برای تامین یکپارچه نیازهای مشتریان با بهترین و مرغوب‌ترین محصولات بخشی از دستاوردهای ما است.
شرایط اقتصادی و تجاری کنونی در کشور به گونه‌ای است که توانمندی‌های مدیریتی بیش از هر زمان دیگری در بقا و حفظ سودآوری شرکت‌ها تاثیرگذار شده است. ما نیز با تمام قدرت در حال برنامه‌ریزی و توسعه خدمات خود هستیم. در این مسیر هرچند همچون سال‌های گذشته از حمایت نهادها و مسئولان بی‌بهره‌ایم اما از حمایت بسیار ارزشمند مشتریان وفادار خود سرشار هستیم.»

 

پیام تبریک گروه هایدلبرگ

Dark Blue Line


25th anniversary IR HDM 3


ما این روزها را در گرامیداشت یک سالگرد خاطره‌انگیز سپری میکنیم: یک ربع قرن شراکت مستمر و قدرتمند میان هایدلبرگ و ایران روتاتیو. من به عنوان عضوی از سازنده پیشرو ماشین‌های چاپ در جهان، می‌خواهم از این فرصت برای ابراز خشنودی از همکاری میان شرکت‌هایمان استفاده کنم و همچنین از ارتباط دوستانه بلندمدتی که ریشه در تعهدات ما به دنیای چاپ دارد، قدردانی کنم. در سال 1993 دو کمپانی ایران روتاتیو و هایدلبرگ در آلمان یک قرارداد نمایندگی انحصاری برای فروش گستره محصولات هایدلبرگ در ایران امضا کردند. طیف محصولات ما شامل ماشین‌آلات ورقی افست و دیجیتال، تجهیزات مربوط به حوزه صنایع چاپ تجاری و صنعتی، نشر، بسته‌بندی و تولید لیبل و همچنین حوزه پیش از چاپ تا چاپ و پس از چاپ می‌شود. همچنین شرکت ایران روتاتیو از طریق دفترمرکزی خود در تهران قادر به ارائه خدمات فنی در سطح عالی و پشتیبانی تمامی مشتریان خود در کشور ایران است.
اگرچه ما در ابتدای فعالیت مشترک با ایران‌روتاتیو در دهه 1990 بیشتر بر ماشین‌آلات تمرکز داشتیم - که البته همچنان برای ما بسیار مهم و اصلی است - اما امروز به مدیریت کلیه فرآیندهای یک چاپخانه و راهکار صحیح برای جریان کار آن بیشتر توجه داریم. علاوه بر این شرکت ایران روتاتیو از یک فضای منحصربه‌فرد برای آموزش حرفه‌ای در صنعت چاپ ایران به نام PTEC برخوردار است. ما در هایدلبرگ بسیار برای این عملکرد و فرصت‌ها و امکاناتی که برای چاپخانه‌ها پدید آورده ارزش قائل هستیم.
و نکته آخر اما مهم: همکاری ما همیشه در شرایط آسان نبوده است. شرکت ایران روتاتیو در تمام سختی‌های این 25 سال قوی و آماده ایستاده است و محصولات و گرایشات ما را در بازار ایران توسعه بخشیده است.
من تلاش دارم تا با این سخن، ارتباط نزدیک هایدلبرگ و ایران روتاتیو به ویژه با مدیریت مجموعه یعنی خانواده اسفرجانی را اظهار کنم و ارادت خودمان به خانواده ایران روتاتیو را همراه با عرض تبریک به مدیریت و همه کارمندان آن عرض نمایم. امیدوارم که موفقیت در سال‌های پیش رو همراهتان باشد.

با احترام
Uwe Herrmann
مدیریت ارشد کل منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا
گروه هایدلبرگ
ویسلوخ - آلمان

 

پیام تبریک گروه گالوس

Dark Blue Line


25th anniversary IR HDM 4


بیست و پنجمین سالگرد نمایندگی گروه هایدلبرگ در شرکت ایران روتاتیو را به خانواده اسفرجانی و تیم ایران‌روتاتیو تبریک می‌گویم و از این فرصت استفاده می‌کنم تا از شما بابت سال‌های همکاری خوبمان تشکر کنم. 15 سال است که گروه گالوس و شرکت ایران روتاتیو با موفقیت با هم همکاری دارند.  شعار گروه گالوس «موفقیت و امنیت برای چاپکاران لیبل» است و همخوان با این شعار محصولات متمایز خود را به مشتریان ارائه می‌دهد.
در ایران نیز گروه گالوس، شرکت ایران روتاتیو را به عنوان اساس و پایه این استراتژی و ارتباط نزدیکتر برای تضمین موفقیت چاپکاران لیبل قبول دارد.  همچنین باور داریم که در طی این سال‌ها توانسته‌ایم با همکاری شرکت ایران روتاتیو نیازهای مشتریان را به خوبی تامین کنیم. هدف ما دستیابی به جایگاه اول در بازار لیبل ایران با همکاری ایران روتاتیو و حفظ آن با ایجاد اعتماد و روابط بلندمدت با مشتریان در یک کسب و کار سودزا و پایدار است.
قطعا چنین هدفی نیازمند یک شریک تجاری قدرتمند است و شرکت ایران روتاتیو در طی سال‌های فعالیت خود نشان داده که به طور منحصر به فرد از زیرساخت تفکری و مدیریتی لازم برای رسیدن به این اهداف برخوردار است. بار دیگر از خانواده اسفرجانی و تیم ایران روتاتیو برای همکاری در مسیر موفقیت قدردانی می‌کنم. ما بسیار خوشحال هستیم که شما عضوی از خانواده هایدلبرگ هستید.

با احترام
Christof Naier
مدیر کل حوزه لیبل (گالوس)
سنت گالن، سوییس

 

پیام تبریک مشتریان

Dark Blue Line

در ادامه منتخبی از پیام‌های مشتریان را که تعداد آن بسیار بیش از گنجایش این متن بود می‌خوانیم. نام‌ها و شرکت‌های متعدد و فراوانی که در طی این سال‌ها همواره وفاداری خود را به اشکال گوناگون به شرکت ایران روتاتیو ثابت نموده‌اند.

 

آقای متواضع
شرکت چاپ ابیانه
خاطراتی که من از گذشته با هایدلبرگ دارم به زمان آقای نوریانی بازمی‌گردد و پس از آن نیز آقای اسفرجانی که با علاقه بسیار در این مسیر قرار گرفتند. اوایل جوان بودیم و متوجه نمی‌شدیم اما در ادامه متوجه شدیم که ایشان فرد بسیار قدرتمندی در تکنولوژی چاپ و معرفی آن به ایران هستند و البته بسیار موفق. هایدلبرگ دارای تکنولوژی بسیار قدرتمند است و آقای اسفرجانی نیز بسیار قدرتمند بوده و هست. ایران‌روتاتیو به پشتوانه همین قدرت توانسته است خدمات پس از فروش و پشیبانی فنی بسیار مناسبی ارائه دهد در حالیکه نمایندگی‌های برندهای دیگر نمی‌توانند اینگونه سرویس ارائه دهند. آقای اسفرجانی با تکمیل خدمات خود در زمان واردات تکنولوژی روز بسیار به حوزه دانش در این صنعت کمک کرد. در ادامه باز هم برای تکمیل خدمات اقدام به واردات مواد مصرفی نمودند که همچون گذشته از برندهای برتر و هماهنگ با سطح هایدلبرگ بود. امیدواریم که با بهبود شرایط بتوانیم شاهد سرمایه‌گذاری‌هایی در این صنعت باشیم.
هایدلبرگ از گذشته آزمایش خود را پس داده است. به یاد دارم که در گذشته در مجله صنعت چاپ مقالاتی توسط شرکت ایران روتاتیو منتشر می‌شد که در آنها به خرید ماشین‌های نو توصیه می‌شد تا چاپخانه‌ها با خرید ماشین‌های دست دوم از تکنولوژی عقب نمانند. امروز می‌بینیم که به دلیل گرانی ارز و انتخاب‌های اشتباه این اتفاق افتاده است. امیدواریم که به روزی برسیم که بتوانیم به توصیه ایران روتاتیو در آن مقالات عمل کنیم.
خدماتی که آقای اسفرجانی در طی این سال‌ها به صنعت چاپ کردند بسیار مفید بوده و قطعا در این مسیر با مشکلاتی نیز مواجه بوده‌اند که از تمامی آنها عبور کردند. رشته تحصیلی من اقتصاد و حسابداری صنعتی بوده است اما عشق به این کار دارم و همین عش باعث شد در طی این سال‌ها با اپراتورهای درجه یک خود این مسیر را ادامه دهیم. باید گفت آقای اسفرجانی در این عشق و ایجاد آن نیز سهمی دارند.
من در این سال‌ها بسیار از ایران روتاتیو و مدیریت آقای اسفرجانی کمک گرفتم و سپاسگزار هستم. امیدوارم در جهت ایده‌هایشان پیشرفت کنند. این سالگرد را به همه تبریک می‌گویم و آرزوی رشد برای ایران روتاتیو دارم. عمر این سایه دراز باد.

 

آقای احمدی
شرکت صنایع چاپ مادرول
قدمت و اصالت خانواده اسفرجانی و خدماتی که در مجموعه ایران روتاتیو ارائه می‌شود، برای همه اهالی صنعت چاپ شناخته و اثبات شده است.
اصولا در تولید همواره نیاز به ارتباط نزدیک میان تولیدکننده و ارائه‌دهنده خدمات وجود دارد. کاری که شرکت ایران روتاتیو به خوبی انجام داده، ارائه خدمات در قالب تجهیزات و مواد مصرفی به طور جامع به تولیدکنندگان است. یکی از امتیازات ایران روتاتیو در انتخاب نمایندگی‌هاست که به سراغ بهترین‌ها رفته است. گروه گالوس که همچنین عضو گروه هایدلبرگ نیز هست، بدون شک معتبرترین نام در صنعت چاپ لیبل می‌باشد. سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات مدرن به صورت نقدی و یکباره بسیار سخت است. از امتیازات مهم شرکت ایران‌روتاتیو ارائه راهکارهای مالی با امکانات خرید اعتباری همراه با تسهیلات بانکی با کمک ایران روتاتیو است.
اذعان می‌کنم که من نیز با استفاده از اعتبارات آقای اسفرجانی توانستم سرمایه‌گذاری خود را در ماشین گالوس به انجام برسانم. ممکن است بسیاری از شرکت‌های واردکننده امکان واردات تجهیزات چاپ را داشته باشند اما مهم خدمات پس از فروش است که نیازمند یک شرکت قوی است. این خدمت بزرگ دیگری که شرکت ایران روتاتیو ارائه می‌دهد و به نحو احسن آن را مدیریت کرده. مشتریان گالوس امکان ندارد که در کشور با کمبود روبه‌رو شوند و شرکت در حداقل زمان ممکن اقدام به رفع آن نکرده باشد. در این حوزه نیز شرکت ایران‌روتاتیو با انتخاب بهترین برندها مواد مصرفی مرغوب و با قیمت مناسب و رقابتی مشتریان خود را تامین می‌کند.
یکی از دیگر هنرهای آقای اسفرجانی انتخاب پرسنل متعهد، متخصص و با شخصیت در همه بخش‌های شرکت و در تمامی سطوح است تا ارتباط با مشتریان تبدیل به یک رابطه بلندمدت دوستانه و حرفه‌ای شود. تمامی این مزایا موجب شده تا ایران روتاتیو نامی محترم و مورد اعتماد در صنعت چاپ باشد. من به واقع از این ارتباط راضی و سپاسگزار هستم.

 

آقای فرزانه
چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی
بسیار خوشحال هستم که نمایندگی هایدلبرگ در شرکت ایران روتاتیو به عمر طولانی رسیده و امیدوارم که از این روز به بعد هم همچون گذشته موفقیت‌آمیز باشد.
شرکت ایران روتاتیو چند ویژگی دارد که موجب تمایز آن شده است. ابتدا مدیریت خانوادگی و کسب و کار خصوصی که امروز به نسل سوم رسیده است. مورد دوم جامعیت راهکارهای ایران روتاتیو است که می‌تواند بیشتر نیازها را تامین کرده و مشتریان به جای اینکه برای چرخه تامین خود به چند مجموعه مجزا مراجعه کنند می‌توانند از طریق ایران روتاتیو با مراجعه به یک مرجع نیازهای خود را تامین نمایند. ایران روتاتیو همچنین نماینده نام‌های بسیار معتبری در صنعت چاپ همچون هایدلبرگ است و قطعا نمایندگی چنین کمپانی‌هایی ایجاب می‌کند که در همان سطح حرفه‌ای نیز باشد که این طور هم هست.
نکته متمایز دیگر توجه حداکثری مدیریت مجموعه به مقوله آموزش است. مجموعه PTEC با امکانات نمایش تکنولوژی و برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی، خدمت منحصربه‌فردی به صنعت چاپ ایران ارائه می‌کند. مزیت دیگر ایران روتاتیو همپای تحولات روز پیش رفتن و همسان شدن با شتاب تحولات صنعت چاپ است. برای مثال در دهه اخیر گرایشات جهانی صنعت چاپ به سمت حوزه بسته‌بندی بوده و ایران روتاتیو نیز کاملا به موقع راهکارها و خدمات خود در این حوزه را گسترش داد و حتی ارائه راهکار چاپ فلکسو و لیبل را نیز با بومی‌سازی راهکارها برای داخل ایران به طیف فعالیت‌های خود افزود.
در آخر امیدوارم پشتیبانی و حمایت شرکت ایران روتاتیو در شرایط فعلی تحریم‌ها که صنعت چاپ نیازمند توجه ویژه هست بیشتر شود. با آرزوی موفقیت برای مدیریت و کلیه کارمندان مجموعه ایران روتاتیو.

 

آقای مهرآبادی

شرکت ماهرنگ مهرگان چاپ

آنچه در مورد مجموعه ایران روتاتیو بیش از همه اهمیت دارد اعتبار و تعهد است. در چندین سال گذشته به واسطه همکاری بیشتر به این شناخت از مجموعه ایران روتاتیو رسیده‌ام. در هر صنفی اعتبار افراد به ویژه در تجارت حرف اول را می‌زند. معتقد هستم که آقای اسفرجانی و شرکت ایران روتاتیو با قدمت بالای خود بسیار معتبر و حرفه‌ای هم از نظر اخلاق و روحیات و هم از نظر تعهد و پاسخگویی هستند. و در عین برخورداری از این صفات، از مرام و افتادگی خاصی برخوردار هستند. صداقت و مشتری مداری اصل تجارت خانواده اسفرجانی است در حالیکه معمولا در صنف ما در ایران همه به دنبال فروش و فرار هستند و تعهد تا مرحله فروش وجود دارد. اما شرکت ایران روتاتیو اتفاقا تا پیش از مرحله فروش سخت‌گیر است اما پس از آن تعهد را اصل می‌داند و یک نوع ارتباط بسیار راحت و با سطح بالای پاسخگویی با مشتری خود ایجاد می‌کند. در صورتی که سایر شرکت‌های واردکننده در معامله بسیار راحت هستند اما در ادامه توانمندی پاسخگویی به نیازهای مشتری خود را ندارند. ما بابت خرید یکی از ماشین‌های خود با شرکت‌های سایر پیش از خرید دستگاه هر روز رفت و آمد و تماس داشتیم و پس از خرید ماشین حتی پاسخ تماس‌های ما را نیز نمی‌دانند. اما به خاطر دارم که برای رفع مسائل فنی ماشین گالوس خود حتی آقای اسفرجانی در برخی موارد شخصا پیگیری می‌نمودند تا کمتر از 24 ساعت نیازها برطرف شوند. این سطح از کلاس کار در ایران باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. خانواده اسفرجانی و مجموعه ایران روتاتیو بیش از تجارت به اعتبار خود بها می‌دهند. این در حالی‌ست که اکثریت فکر می‌کنند تجارت و واردات یعنی کت و شلوار پوشیدن و انگلیسی صحبت کردن! اما مرام و مسلک و اعتبار به ویژه در تعهد به پاسخگویی نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن یک واردکننده است. شرکت ایران روتاتیو با 70 سال سابقه سطح کلاس و حرفه‌ای بودن خود را ثابت کرده است. 

ما در شرکت ماهرنگ مهرگان علاوه بر خریداری ماشین‌آلات گالوس و هایدلبرگ از ایران روتاتیو از سایر خدمات شامل مواد مصرفی و سرویس و قطعات یدکی نیز استفاده می‌کنیم که به ویژه از خدمات و پاسخگویی پرسنل بسیار راضی هستیم. به جرأت می‌گویم که تاکنون از هیچ‌یک از انتخابهای خرید خود از محصولات ایران روتاتیو پشیمان نشده‌ام. دلیل این اطمینان نیز بهره‌مندی از مشاوران شرکت ایران روتاتیو است که هم بر اساس برنامه‌ریزی و هم بر اساس نیاز بازار مشاوره مناسبی ارائه می‌دهند.

لازم است در اینجا از نیروی انسانی شرکت ایران روتاتیو در تمامی بخش‌ها چه در حوزه فروش و چه در حوزه سرویس سپاسگزاری کنم. تیم ایران روتاتیو اخلاص و صداقت و دوستی خاصی دارند که نشاندهنده احساس تعلق آنها به مجموعه است و در عین حال همگی از دانش نیز برخوردار هستند. 

نکته دیگر در خطاب با سرمایه‌گذاران در صنعت چاپ و بسته‌بندی است. ممکن است در زمان سرمایه‌گذاری در انتخاب خود به هزینه و قیمت توجه کنید اما نکته مهم‌تر این است که با چه کسی معامله می‌کنید و از چه مجموعه‌ای خدمات دریافت می‌کنید. تعهد پس از فروش مهم‌تر از هزینه سرمایه‌گذاری در ابتدای آن است. این نکته همچنین پیغامی است  برای کسانی که فکر می‌کنند با ظاهرسازی و وعده‌های دور از تعهد می‌توانند به رقابت با شرکت ایران روتاتیو بپردازند در صورتیکه توان پاسخگویی و تامین نیازهای مشتری خود را پس از فروش ندارند.


آقای امیر کشانی
مجتمع چاپ و بسته‌بندی ماتریس
متاسفانه حضور ما در صنعت چاپ خیلی قدیمی نیست و به قدمت شرکت ایران روتاتیو نمی‌رسد. اما در بیست سال گذشته که در این صنعت حضور داشته‌ایم همواره با شرکت ایران روتاتیو همکاری داشتیم. حضور ما در صنعت چاپ با ایران روتاتیو شروع شد که با جلسات متعدد همراه آقای اسفرجانی تصمیم به خرید یک ماشین نو چهار و نیم ورقی هایدلبرگ نمودیم. اقدامی که در آن زمان بسیاری از چاپخانه‌داران انجام نمی‌دادند زیرا خرید تجهیزات نو مرسوم نبود. از همان ابتدا تا امروز این همکاری ادامه یافت و تبدیل به یک ارتباط بلندمدت شد. این همکاری بیست ساله نشان‌دهنده دیدگاه دوطرفه در درآمدزایی و سودآوری از جانب شرکت ایران روتاتیو است. رویکرد آقای اسفرجانی همواره تلاش برای بهره‌وری مشتریان در سرمایه‌گذاری و سودزایی بوده است. هیچگاه به دنبال فروش یک روزه نبوده‌اند و همیشه با پیگیری از منافع مشتریان حتی بیش از منافع خود به دنبال ارتباط عمیق با مشتریان هستند.
قطعا در طی این سال‌ها ارتباط بلند ما با مجموعه ایران‌روتاتیو خالی از مشکل نبوده اما همواره آقای اسفرجانی به عنوان فرد تصمیم‌گیر نهایی حضور داشتند و با همراه شدن آقای شاهین اسفرجانی به مدیریت نیز به این مزیت افزوده شد.
ما در این بیست سال با حداکثر تحریم‌های خارجی روبه‌رو بوده‌ایم. در زمان تحریم و شرایط حاکم نمی‌توانیم شرکت ایران روتاتیو را با نمایندگی‌های دیگر کشورها مقایسه کنیم. امور نمایندگی در ایران بسیار دشوار است و ما شاهد دردسرهایی که برای ایران‌روتاتیو در این شرایط ایجاد می‌شود هستیم. با همه این تفاسیر خدا را شکر می‌توانیم به شرکت ایران روتاتیو نمره قبولی و به آقای اسفرجانی نمره عالی دهیم.
در رابطه با کمپانی هایدلبرگ نیز باید اشاره کرد که یک شرکت تاثیرگذار و مهم در صنعت جهانی چاپ است. این کمپانی همیشه رو به پیشرفت بوده اما متاسفانه شرایط سرمایه‌گذاری در ایران با راهکارهای تکنولوژی که امروز توسط هایدلبرگ ارائه میشود بسیار فاصله دارد. انتظار دارم که هایدلبرگ به عنوان یک کمپانی بزرگ و بین‌المللی کشورها را از یکدیگر تمییز دهد تا ایران روتاتیو بتواند با دریافت کمک شرایط واردات ماشین‌آلات نو را گسترش دهد. قطعا شرایط کشور اینگونه باقی نمی‌ماند و قطعا روابط ما در زمان پس از رفع تحریم‌ها و رفع مشکلات با کسانی بیشتر خواهد بود که در این روزها پشتیبان ما بوده‌اند.
در نهایت از جانب خانواده کشانی و شرکت ماتریس به خانواده اسفرجانی و کلیه همکاران شرکت ایران روتاتیو در تمامی بخش‌ها تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت داریم.

 

آقای ناصر میرباقری
خانه فرهنگ و هنر گویا
شرکت ایران روتاتیو با نظم بسیار بالایی در تمامی بخش‌ها هدایت می‌شود. همه اینها به مدیریت آقای اسفرجانی بازمی‌گردد که ریشه در مدیریت خانوادگی ایشان طی سال‌های سال دارد. بسیاری از شرکت‌ها با فعالیت مشابه نتوانسته‌اند فعالیت خود را ادامه دهند که نشان‌دهنده تمایز مدیریت ایران روتاتیو با دیگر مجموعه‌هاست.
پرسنل مجموعه ایران روتاتیو در تمامی بخش‌ها از افراد مناسب انتخاب شده و همیشه با سطح بالای مسئولیت‌پذیری مشتریان را همراهی کرده‌اند. باید اشاره کرد که شرکت ایران روتاتیو به غیر از تجارت به دنبال بهبود زیرساخت‌های فرهنگی است و با ارائه خدمات به حوزه چاپ و نشر در یک کار ملی سهیم است. جا دارد که چنین سازمانی از حمایت‌های ویژه برخوردار شود.
من نزدیک به سه دهه است که در صنعت چاپ هستم و از ابتدا نسبت به برند هایدلبرگ تعصب داشته‌ام و حتی زمانیکه چاپخانه نداشتم امور چاپ را فقط با ماشین‌های هایدلبرگ انجام می‌دادم تا زمانیکه اقدام به خرید ماشین هایدلبرگ از مجموعه ایران روتاتیو نمودم. در تمامی این سه دهه از هر نظر راضی بوده و توانسته‌ایم با امکانات بالای تجهیزات هایدلبرگ بهترین آثار نفیس را تولید کنیم. در این سال‌ها هیچ برند دیگری مورد دلخواه من نبوده و صرفا هایدلبرگ را به لحاظ فنی و کیفی قبول داشته‌ام.
اگر روزی بخواهم مجدد سرمایه‌گذاری کنم ریسک نمی‌کنم و قطعا باز هم با اطمینان خاطر با ماشین‌آلات هایدلبرگ ادامه خواهم داد. امیدوارم خانواده اسفرجانی و تیم ایران روتاتیو همواره موفق و پایدار باشند.

 

آقای حمید خسروی
مجتمع چاپ اوج نیلی
باعث افتخار است که 9 سال از ابتدای فعالیت مجموعه اوج نیلی همراه با شرکت ایران روتاتیو بوده‌ایم. اعتقاد ما از روز اول، استفاده از محصولات درجه یک از برندهای برتر دنیا بوده است و به همین دلیل عمده نیازهای خود را از مجموعه محصولات باکیفیت و مرغوب شرکت ایران‌روتاتیو تامین می‌کردیم.
در طی این 9 سال بدون هیچ دغدغه‌ای به لحاظ کیفی و نوع خدمات با شرکت ایران روتاتیو کار کردیم و بسیار راضی هستیم. این رضایت خاطر حرف دل ماست و هیچ اغراقی در آن نیست. ما حتی در خصوص استفاده استاندارد از مواد مصرفی نیز از مشاوره‌های تلفنی مسئولین فروش و متخصصین فنی مجموعه بهره‌مند بوده و هستیم.
حضور آقای اسفرجانی و همچنین آقای شاهین اسفرجانی به عنوان نسل جوان مجموعه همواره موجب دلگرمی ما با سطح بالای پاسخگویی بوده است. مدیریت آقای شاهین اسفرجانی به عنوان مدیر جوان مجموعه از طرفی موجب همگرایی بیشتر با مشتریان چه در حوزه ماشین‌آلات و چه در حوزه مواد مصرفی و خدمات می‌شود. تیم فروش ایران روتاتیو نیز با حضور افرادی همچون آقای ظریف و آقای شریعتی و دیگر همکاران بسیار پاسخگو و راهنمای ما بوده است.
اقدامات مدیریت ایران روتاتیو برای بهبود خدمات فنی به چاپخانه‌ها همواره بسیار مشهود بوده است و در سال جاری نیز خدمات فنی شرکت ایران روتاتیو شرایط بسیار راحتتری را برای مشتریان در دریافت خدمات به موقع ایجاد کرده است.
امیدواریم که شرکت ایران روتاتیو با راهکارهای جدید خود بتواند با وجود مشکلات فعلی سبد کالای کامل‌تری به مشتریان ارائه دهد تا ما مجبور به خرید از دلال‌ها نشویم. زیرا هم به لحاظ سطح علمی و هم مشاوره بسیار ضعیف هستند و پایدار نیز نیستند.

 

آقای اجتنابی
شرکت سهامی بیمه ایران
ما در شرکت سهامی بیمه ایران و چاپخانه این مجموعه چندین سال است که به طور مستمر با شرکت ایران‌روتاتیو همکاری می‌کنیم. اکثر نیازهای مجموعه ما با ایران روتاتیو تامین می‌شود و در همگی بخش‌ها رضایت کامل از سرویس‌دهی، تخصص و نوع ارائه خدمات توسط شرکت ایران روتاتیو به طور جامع و مستمر داریم. باید اشاره کنم که مدیریت آقای اسفرجانی بسیار قدرتمند است. حضور ایران روتاتیو در نمایشگاه دو سال گذشته نشان‌دهنده چیدمان و سرویس‌دهی بسیار عالی مجموعه بود که توسط آقای اسفرجانی هدایت می‌شد. روز به روز نیز این مزایا بهتر می‌شوند و همکاران ما در دیگر چاپخانه‌ها نیز به این موضوع اذعان دارند.
اصلی‌ترین نقطه تمایز شرکت ایران روتاتیو سرعت عمل و سطح بالای کیفیت در ارائه محصولات و خدمات به مشتریان است. کارمندان مجموعه نیز بسیار انسان‌های شریف، مودب و کاردان و متخصص در زمینه فعالیت خود هستند.

 

آقای سجاد
شرکت چاپ و انتشارات جنگل
ضمن تشکر از مدیریت و همه کارکنان شرکت ایران‌روتاتیو این مناسبت را صمیمانه تبریک می‌گویم. هیچ نقطه ضعفی در شرکت ایران روتاتیو به عنوان مشتری در بحث پشتیبانی و همراهی مشتریان ندیده‌ام و همواره با صداقت پرسنل مواجه بوده‌ام. حتی به خاطر دارم که گاهی مسئولین فروش مواد مصرفی برای اطمینان مشتری، میزان دقیق موجودی در انبار را عینا اعلام می‌کنند. همکاری ما با ایران روتاتیو بلندمدت بوده و ضمن قدردانی بابت این همکاری امیدواریم که هرچه سریعتر مشکلات تحریم‌ها رفع شود و چاپخانه‌داران بتوانند برای تهیه ماشین‌آلات نو اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. اگر شرکت ایران روتاتیو بتواند از اعتبارات خود برای ارائه تسهیلات مالی سرمایه‌گذاری به مشتریان استفاده کند و همچنین شرایط وام به گونه‌ای تغییر یابد که ماشین خریداری شده به عنوان وثیقه در گرو بانک قرار گیرد، شرایط این صنعت بسیار بهبود خواهد یافت.

 

آقای ملک محمدی
شرکت چاپ پارس لیبل من
25 سال به سابقه کاری ما برنمی‌گردد اما از زبان همکاران ما که در این صنعت حضور طولانی‌تری داشته‌اند همواره از ایران روتاتیو تعریف بوده است. ایران روتاتیو با خدمات متنوع شامل ماشین‌آلات، خدمات فنی، قطعات یدکی و مواد مصرفی آن هم از برندهای معروف و معتبر همراه مشتریان خود بوده است. در کنار این موارد باید به خدمات آموزشی برای انتقال دانش تکنولوژی روز نیز اشاره کرد. یک همکاری درازمدت صرفا به لحاظ عملکرد ماندگار نمی‌شود بلکه رویکرد اخلاقی و اصل صداقت نیز بسیار در آن تاثیرگذار است. مشاوره‌های شرکت ایران روتاتیو قبل از ارائه خدمات یا فروش به مشتری با بعد از آن همواره همخوانی دارد و این رویه را حفظ کرده و همیشه در کنار ما بوده‌اند. 
تمامی راهنمایی‌های ایران روتاتیو در ابتدای همکاری با مجموعه پارس لیبل من، صادقانه بوده است. مسئولین ایران روتاتیو چه در حین سرمایه‌گذاری و چه پس از آن همواره جویای حال ما، ماشین ما و بازار کار ما بوده‌اند. کسری‌ها را جویا می‌شدند و در مشکلات ما را همراهی می‌کردند. 

من هیچگاه احساس نمیکنم که من هستم و دستگاه چاپ بلکه من هستم و دستگاه و ایران روتاتیو. چه ما و چه همکاران ما در همه شرایط تحریم‌ها از امنیت تولید با پشتیبانی مجموعه ایران روتاتیو بهره‌مند بوده‌ایم. مشابه این شرکت در ایران انگشت‌شمار است و در صنعت چاپ مشابه ندارد. کسانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند باید به این نکته حتما توجه داشته باشند که برخورداری از حامی در ایران بسیار مهم است. برخی از چاپخانه‌داران به دلیل انتخاب اشتباه پس از سرمایه‌گذاری از حمایت بیبهره‌اند. ما نیز با حمایتها و راهنمایی‌های ایران روتاتیو موفق به خرید ماشین گالوس شدیم وگرنه ممکن بود به دلیل توجه به قیمت دچار همین اشتباه شویم و پس از سرمایه‌گذاری تنها و بدون حامی بمانیم.
همیشه ممنون شرکت ایران‌روتاتیو هستیم و امیدواریم که مشکلات واردات ایشان را خسته نکند و به مسیر خود با قدرت ادامه دهند. ما پس از چند سال همکاری با ایران روتاتیو به کیفیت خدمات پی بردیم و در زمان مشکلات بلافاصله و در هر شرایطی با حمایت روبه‌رو شدیم. دست آقای اسفرجانی درد نکند و واقعا متشکر و منتظر بهبود شرایط و بهتر شدن روز به روز خدمات هستیم.

 

آقای کلاهدوزان
شرکت چاپ تک نگار
ما از ابتدای همکاری با شرکت ایران روتاتیو از مشاوره‌ها و کمک‌های مالی و عملی این مجموعه بهره‌مند بودیم. این مجموعه حتی برای دستگاه‌هایی که مربوط به ایشان نبود نیز مشتریان خود را راهنمایی و مساعدت می‌کردند. تامین همیشگی قطعات و اورجینال بودن آن نیز یکی از دلایل ارتباط مستمر ما با ایران روتاتیو است. مدیریت شرکت ایران‌روتاتیو همواره الگو هستند و ما تلاش می‌کنیم که پا جای پای ایشان بگذاریم.
قطعا ممکن است مشکلاتی در این سال‌ها در ارائه خدمات به وجود آمده باشد اما این ایرادات ارتباطی با شرکت ایران‌روتاتیو نداشته و ما بسیار سپاسگزار این مجموعه هستیم.

 

آقای محبوبی
شرکت چاپ کامل

گروه هایدلبرگ بسیار قدیمی است و در طی دهه‌های گذشته نیز شرکت ایران روتاتیو و پیش از آن موسسه نوریانی توانستند به خوبی بازار ایران را با سهم قابل توجه از ماشین‌آلات هایدلبرگ مجهز کنند. هایدلبرگ همانطور که در دنیا از نام و اعتبار قدرتمند برخوردار است در ایران نیز از جایگاه ویژه‌ای با حجم بالای ماشین‌آلات برخوردار است.
شرکت ایران روتاتیو در طی این سال‌ها با شرایط تحریم‌ها و مشکلات توانسته به خوبی و با سرعت عمل بالا نیازهای مشتریان خود را تامین کند. ما نیز عمده نیازها و مواد مصرفی خود را از طریق شرکت ایرانروتاتیو تامین میکنیم.
تلاش ایران روتاتیو چه در زمینه واردات تجهیزات و ماشین‌آلات و چه تامین قطعات یدکی قابل تقدیر است. قطعا انتظار معقولی نیست که ایران روتاتیو تمامی قطعات یدکی را در انبار خود دپو داشته باشد آن هم با میزان خواب سرمایه و شرایط ارز اما با این حال همواره در تامین عمده قطعات تلاش کافی داشته است. در مورد مواد مصرفی نیز همواره با تامین به موقع مرغوب‌ترین مواد پشتیبان مشتریان بوده است.
آقای اسفرجانی کارنامه خوبی با توانمندی‌های خود در این صنعت دارند. ما دستگاه‌ها خود را از شرکت ایران روتاتیو خریداری نمودیم و پس از آن ارتباط ما در حوزه مواد مصرفی و قطعات یدکی تداوم یافت.
انصافا همواره راضی بوده‌ایم و اگر امروز در برخی مواد مصرفی کاستی‌هایی هست باید کلاه خود را قاضی کنیم و شرایط را بسنجیم تا متوجه شویم که در این شرایط نیز ایران روتاتیو بسیار خوب عمل کرده است.
دانش، مسئله روز صنعت چاپ است. در این وادی نیز شرکت ایران‌روتاتیو خدمات قابل توجهی ارائه کرده است. ما همواره میزبان بازدیدهای کمپانی‌های خارجی از جانب ایران روتاتیو بوده‌ایم و خوشحال هستیم که در این زمینه نیز به عنوان مشتری ایران روتاتیو از این مزایا و مشاوره‌ها و راهنمایی‌ها بهره‌مند هستیم. در پایان سپاسگزار هستم و این سالگرد را به همگی تبریک می‌گویم.

 

آقای شیشه بر
شرکت چاپ دنیا
ما در شرکت دنیا در طی سال‌های فعالیت خود تقریبا از تمامی خدمات شرکت ایران روتاتیو از مشاوره و راهنمایی تا خدمات فنی استفاده کرده‌ایم و از این بابت بسیار سپاسگزار هستیم. با وجود مشکلات اخیر در شرایط تحریم، شرکت ایران روتاتیو به دلیل برخورداری از تیم خوب خود باز هم رضایت مشتریان را تامین می‌کند. ما نیز آرامش بیشتری در همکاری با شرکت داریم زیرا هر بخش مسئولی دارد و همواره پاسخگو هستند.
همواره می‌توان بهتر شد و نقاط قوت بیشتر شوند اما قطعا ایران روتاتیو در ایران رقیبی ندارد و منحصر به فرد است. یکی از مزیتهای مدیریت مجموعه پاسخگویی است. همواره انتقادهای مشتریان را چه به حق و چه ناحق، پاسخگو هستند و موجب دلگرمی مشتریان می‌شود.
شرکت ایران روتاتیو در طی بیست و پنج سال نمایندگی هایدلبرگ کارهای بسیار خوب و تاثیرگذاری در صنعت چاپ ایران انجام داده است و اضافه شدن مواد مصرفی به محصولات شرکت نیز بسیار مناسب بوده که انتظار می‌رود ادامه‌دار و با ثبات همیشگی در تامین همراه شود.
مجموعه ایران روتاتیو، فعالیت‌ها و محصولاتش همگی بسیار خوب است و واقعا رقیبی ندارد. بنابراین می‌توان با ارائه راهکارهای مالی به سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر کمک کرد. در پایان مجدد این مناسبت را به خانواده اسفرجانی و کارکنان ایران روتاتیو تبریک میگویم.


آقای صادقی
شرکت چاپ پدیده
چاپ پدیده در سال 1360 تاسیس شده و من به همراه شریک خود آقای محمدرضا فتحعلی در سال‌های متمادی از تمامی خدمات شرکت ایران روتاتیو بهره‌مند بوده‌ایم. هم در زمان سرمایه‌گذاری و خرید تجهیزات و هم در زمان دریافت خدمات فنی، خرید قطعات یدکی و مواد مصرفی همواره به طور مثبت جوابگو بوده و هستند. در طی این مدت نیز در تمامی مواقع شاهد نظارت بر خدمات توسط آقای محمدشاپور اسفرجانی و همچنین در دهه اخیر از آقای شاهین اسفرجانی بودیم.
سال‌های سال است که آقای اسفرجانی را می‌شناسم. ایشان مرد بسیار مرد خوب و شریفی هستند و هیچگاه در طی این سال‌ها به مشکل چه در زمینه پاسخگویی شرکت و چه از نظر خدمات برنخورده‌ایم.
این سالگرد را به شرکت ایران روتاتیو تبریک عرض می‌کنم که در طی این سال‌ها خدمات بسیار خوبی به صنف چاپ ارائه داده و ضمن قدردانی از خانواده اسفرجانی امیدوارم موفق و سلامت باشند و همچنان این شرکت را به نحو احسن اداره کنند و ما نیز از خدمات و کمک ایشان بهره‌مند باشیم.
در نهایت هم برای شرکت ایران روتاتیو، خانواده اسفرجانی و کارکنان مجموعه آرزوی توفیق و سربلندی دارم. بسیار باعث افتخار است که شرکت ایران روتاتیو در عین نامدار بودن همواره جوابگوی تمامی مشتریان است.


آقای بزرگی فرد
شرکت چاپ ایده پردازان
ابتدا بسیار سپاسگزار هستم از زحماتی که در طی این سال‌ها توسط شرکت ایران روتاتیو کشیده شده است. وجود نمایندگی معتبر برای کمپانی همچون هایدلبرگ بسیار لازم است زیرا موجب امنیت و آرامش مشتریان در تمامی مواقع می‌شود. متاسفانه برای برخی برندها همچون Roland هیچ نمایندگی معتبری وجود ندارد و مشتری نمی‌تواند با اعتماد و امنیت از این برند استفاده کند. در صورتیکه شرکت ایران روتاتیو همواره در ارائه خدمات و تامین قطعات یدکی هایدلبرگ به موقع خدمات می‌دهد. ماشین‌آلات هایدلبرگ تجهیزات بسیار عالی هستند. اگر از نظر قیمت نیز امکان تهیه این ماشین‌ها با شرایط مناسب‌تر فراهم بود شاید همه چاپخانه‌ها فقط هایدلبرگ را انتخاب می‌کردند زیرا از نظر کاربری و همچنین دریافت خدمات فنی بسیار راحت و بهتر از دیگر گزینه‌هاست. در مجموع ما در شرکت ایده‌پردازان از کلیه خدمات شرکت ایران روتاتیو بسیار راضی هستیم.

آقای نجفی
شرکت چاپ پیشرو اورامان
خدمات ایران روتاتیو در حوزه‌های متنوع و دارای مزایای متعدد برای مشتریان است. تامین قطعات یدکی همواره به خوبی انجام می‌شود. تلاش فوق‌العاده برای تامین مواد مصرفی مرغوب نیز موجب شده تا این محصولات همواره به موقع و با شرایط پرداخت مطلوب در اختیار مشتریان قرار گیرد. خدمات فنی و پشتیبانی نیز به ویژه در نصب دستگاه‌ها و ماشین‌آلات با کیفیت بسیار خوب ارائه می‌شود.
از مزایای منحصر به فرد شرکت ایران روتاتیو در صنعت چاپ باید به استراتژی مبنی بر آموزش اشاره کرد که بسیار تاثیرگذار بوده و هزینه‌هایی که برای مقوله آموزش توسط ایران روتاتیو صورت گرفته تاکنون در صنعت مشابه نداشته است.
در پایان به عنوان مشتری بلندمدت مجموعه از کلیه خدمات راضی هستم و امیدوارم که با عبور از شرایط نامطلوب فعلی بتوانیم شاهد تامین مستمرتر خدمات و محصولات توسط شرکت ایران روتاتیو باشیم.


آقای غضنفری
شرکت چاپ طرح نفیس
ضمن عرض تبریک به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد نمایندگی هایدلبرگ به خانواده اسفرجانی و کارمندان زحمتکش ایران روتاتیو، باید اشاره کنم که بسیار از همکاری با شرکت ایران روتاتیو راضی هستم. در چند سال اخیر خدمات و ارائه ملزومات توسط شرکت ایران روتاتیو بسیار بهتر شده و خدمات خوب در کنار برخورد مناسب و صادقانه همه پرسنل موجب ایجاد این رضایت شده است. امیدواریم که با مشکلاتی که در چند سال اخیر ایجاد شده، شرکت ایران روتاتیو نیز بتواند با راهکارهای مناسب در تامین ملزومات مشتریان با وقفه روبه‌رو نشود.

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت