instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

سرمایه گذاری FINDER چک بر روی خط کامل هایدلبرگ

تولید خودگردان ارزش خود را در FINIDR تولید کننده کتاب جمهوری چک نشان می‌دهد

خط فرآیند کامل با جدیدترین نوآوری هایدلبرگ

hd bar

  • خط فرآیند کامل با جدیدترین نوآوری هایدلبرگ - Suprasetter 106 APL، نسل 2020 Speedmaster XL 106 و XL 75 و همچنین Stahlfolder KH 82-P با ربات P-Stacker
  • آزمون عملی Speedmaster XL 106 نسل 2020: پنج تغییر کار در 18 دقیقه – OEE (میزان اثربخشی جامع تجهیزات) قبلی 10.000 تقریباً50 درصد قرار است دوباره افزایش یابد
  • بیش از 40 شرکت کننده صنعت رسانه چاپ کشور چک، شاهد تولید خودگردان در اوپن هاوس بودند

01

یاروسلاو دراهوچ، مدیر عامل و مالک FINIDR، در یک خط فرآیند کامل با جدیدترین ماشین آلات هایدلبرگ سرمایه گذاری کرد. FINIDR یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کتاب در اروپای مرکزی است.


در اواسط ماه اکتبر، هایدلبرگ در وبینار پنج روزه هفته نوآوری، آخرین محصولات برجسته و راهکارهای خود را به صورت آنلاین به نمایش گذاشت. در ماه سپتامبر، اوپن هاوسی به این منظور در شرکت FINIDR در شهر Český Těšín جمهوری چک برگزار شد و یک مثال واقعی از چگونگی پشتیبانی یک خط فرآیند کامل با جدیدترین نوآوری ها را نشان داد. بیش از 40 شرکت کننده از صنعت رسانه چاپ کشور چک شاهد تولید چاپ بسیار پربار و خودگردان در کارخانه تولید کتاب فایندر بودند.


02

یاروسلاو دراهوچ می گوید: "ما به بالاترین بهره وری و اتوماسیون نیاز داریم تا بتوانیم مشتریان متقاضی خود را به بهترین شکل ممکن تأمین کنیم."


 از تابستان امسال، FINIDR از Speedmaster XL 106-8-P و Speedmaster XL 75-5 + L، هر دو از نسل جدید 2020 ، برای تولید استفاده کرده است. Speedmaster XL 75 اولین دستگاه نصب شده در اروپا و Speedmaster XL 106 اولین دستگاه نصب شده در اروپای شرقی است. CtP Suprasetter 106، به لطف لودر خودکار پالت (APL) با ظرفیت 1200 پلیت ظرفیت، قدرت خود را در بخش پیش از چاپ نشان داد. شرکت کنندگان در اوپن هاوس با برترین سیستم ورق تاکن Stahlfolder KH 82-P با ربات پالت چین P-Stacker در پس از چاپ پذیرایی شدند. یاروسلاو دراهوچ Jaroslav Drahoš، مدیر عامل و مالک فایندر، توضیح داد: "ما به حداکثر تولید و اتوماسیون نیاز داریم تا به مشتریان متبحر خود در انتشارات معتبر اروپا با بهترین عملکرد و خدمات ممکن پاسخگو باشیم." "بنابراین ما بسیار مفتخریم که در این اوپن هاوس نشان می دهیم که چگونه ارزش را از ابتدا تا انتها افزوده ایم. ما به دنبال انعطاف پذیری، خدمات مشتری به پنج زبان، قیمت خوب، زمان کوتاه تحویل و کیفیت عالی هستیم."

شرکت چاپ FINIDR s.r.o. از 26 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کتاب در اروپای مرکزی با تولید چاپ 24 میلیون کتاب در سال و 480 کارمند است. عملیات در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته انجام می شود. فروش سالانه در سال 2019 بیش از 35 میلیون یورو بود. این کتابها به 45 کشور جهان صادر می شود. فایندر برای تولید پایدار ارزش ویژه ای قائل است: روی کاغذهای FSC (تولید شده از مواد جنگل و یا منابع احیا شده) چاپ می کند، از برق سبز تولیدی از منابع تجدید پذیر استفاده می کند و این شرکت به طور فعال اثر CO2 خود را کاهش می دهد. تجهیزات جدید همچنین CO2 خنثی است و در مجموع انتشار 534 تن CO2 از طریق این ویژگی جبران شد. (اثر کربن اندازه گیری تأثیر فعالیت های شما بر میزان دی اکسید کربن (CO2) تولید شده از طریق سوزاندن سوخت های فسیلی است و به عنوان وزنی از انتشار CO2 تولید شده در تن بیان می‌شود.)


03

با استفاده از نسل جدید Speedmaster XL 106-8-P 2020، FINIDR قصد دارد با چاپ خودگردان بهره وری خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.


حداکثر تولید، بدون وقفه

در کل ، فایندر اکنون از هفت ماشین چاپ هایدلبرگ برای نیازهای تولیدی خود استفاده می کند - چهار دستگاه Speedmaster XL 106، دو دستگاه Speedmaster SM 102 و یک دستگاه Speedmaster XL 75. این ها با استفاده از گردش کار چاپخانه Prinect Pressroom Manager ادغام شده اند. بعلاوه، فایندر پلیت هات و مرکب های خود را از هایدلبرگ تهیه می کند و برای کلیه ماشین های خود توافق نامه خدمات در نظر گرفته است. در حال حاضر چهار دستگاه پلیت ستر Suprasetter در بخش پیش از چاپ وجود دارد که روزانه 2.000 پلیت را تصویر می کنند. تمام فعالیت ها مانند سفارش مواد، سفارشات خدمات و ارزیابی داده ها با استفاده از دستیار هایدلبرگ Heidelberg Assistant انجام می شود. یاروسلاو دراهوچ تأیید می کند:"مشارکت ما با هایدلبرگ از ابتدا قوی بوده است و تیم فروش و کارشناسان با دقت به ما گوش دادند تا مشخص کنند چه چیزی نیاز داریم. ما همه چیز را از یک منبع واحد دریافت می کنیم و راه حل کلی یک راه حل خوب است." 
به عنوان مثال ، ماشین های چاپ قبلی Speedmaster XL 106-8-P به طور مداوم بیش از 50 درصد بهره وری تجهیزات را به دست آورده اند، که تأیید تمرکز قوی بر بهره وری را تأیید می کند (اثربخشی جامع تجهیزات، OEE، بر اساس برآورد متوسط تیراژ 10 هزار ورق). OEE برای این نوع چاپخانه ها - تولیدکننده کتاب با متوسط تیراژ زیر 3.000 ورق - معمولاً بسیار کمتر است.

ماشین های چاپ به طور منظم برای چاپ بیش از 50 میلیون ورق 4/4(چهار رنگ دورو) استفاده می شوند، حتی با متوسط تیراژ کم. زمان آماده سازی حدود هفت دقیقه برای تغییر هشت پلیت است و باطله آماده سازی به ندرت از 100 ورق فراتر می رود، که برای تولید پایدار مناسب است.

دو سوم از تمام کات استارهای نصب شده در سراسر جهان بر روی ماشین های چاپ دورو طویل (هشت رنگ و به بالا) طراحی می شوند. در مجموع 75 درصد از ماشین های چاپ مجهز به CutStar در چاپ تجاری استفاده می شوند، در حالی که بقیه در شرکت هایی هستند که فویل ها و مواد نازک چاپ می کنند. تاکنون چندین واحد به ویژه در چاپخانه های تخصصی لیبل و حوزه دارویی در ایتالیا نصب شده است و سرمایه گذاری آنها اغلب به دو برابر و سه برابر رسیده است.


04

در اوپن هاوس، یاروسلاو اوژدا، مدیر فروش هایدلبرگ پراگ، ویژگی های جدید مرکز مفرمان ماشین چاپ PPC را به نمایش گذاشت. سیستم های کمک نوآورانه و استفاده از هوش مصنوعی بهترین پشتیبانی را برای اپراتورها فراهم می کند.


بیش از 40 شرکت کننده صنعت رسانه چاپ کشور چک توانستند تولید خودگردان را در اوپن هاوس ببینند

فایندر پیش بینی افزایش بیشتر بهره وری با ماشین های چاپ جدید را دارد. کسانی که در اوپن هاوس شرکت کرده بودند دلیل خوبی برای حیرت داشتند. Speedmaster XL 106-8-P در چاپ رکورد 18 دقیقه و 10 ثانیه برای تعویض پنج کار دورو چاپ تمام رنگی را شکست. کارهای مختلف بر روی کاغذ از 90 تا 250 گرمی در اندازه های مختلف چاپ شده اند، همه کارها چاپ دورو 4/4 بوده است. این به معنای تعویض 40 پلیت چاپی است که فقط با تعویض پلیت کاملاً خودکار و همزمان با AutoPlate XL 3 امکان پذیر است. برای نشان دادن سیستم جدید Intelliline، در آخرین کار یک خطای چاپ عمدا شبیه سازی شده است. این مشکل با نوار LED كه در واحد چاپ در محل وقوع خطا به رنگ نارنجی روشن می شود، به اپراتور هشدار می دهد. اگر ماشین چاپ در حال تولید باشد، نوارهای LED به رنگ آبی روشن می شوند، رنگ سبز نیز نشان دهنده روند آماده سازی در حال انجام است.

بهره وری بالا با سیستم های کمکی نوآورانه و استفاده از هوش مصنوعی، که از اتوماسیون و عملکرد ماشین خودگردان پشتیبانی می کند، امکان پذیر می شود.

به عنوان مثال، نرم افزار ابداعی سیستم فرمان Intellistart 3 فرایندهای آماده سازی را سازماندهی و بهینه می کند. نرم افزار جدید Intellirun اطلاعات مداوم متناسب با شرایطی را که برای جلوگیری از زمان های کمکی غیر ضروری مورد نیاز است، در اختیار اپراتور قرار می دهد. به عنوان مثال، صفحه نمایشگر بزرگ Wallscreen XL بر روی میز فرمان، قبل از رسیدن به زمان اجرا، در زمان مناسب به منوی آماده سازی کار می رود. اپراتور می تواند داده ها را به موقع مرور کند، با توالی تعویض پیش رو آشنا شود و هر گونه ماده ای را که هنوز در دسترس ندارد را آماده دهد. سایر سیستم های دستیار دیجیتال شامل دستیار شستشو Wash Assistant به صورت هوشمند و دستیار دیجیتال هوا Air Assistant برای تنظیمات کاملاً هوشمند و خودکار هوا هستند.


05

درFINIDR ، ماشین ورق تاکن Stahlfolder KH 82-P با ربات P-Stacker کار می کند، که به طور قابل توجهی میزان بار کاری اپراتور را کاهش می‌دهد.


نمایش جهانی پس از چاپ

ماشین آلات ورق تاکن با کارایی بالا و قابل اطمینان در بخش پس از چاپ به ویژه در تولید کتاب نقش مهمی دارند. فایندر در مجموع هفت دستگاه تاکن اشتال فولدر را بکار گرفته است. جدیدترین مورد Stahlfolder KH 82-P است، یک ماشین ورق تاکن ترکیبی با تغذیه پالت PFX، که برای کاغذهای نازک بهینه شده و با سیستم تغذیه پیوسته (همانند تغذیه ماشین چاپ) کار می کند. این ویژگی به میزان قابل توجهی بهره وری تاکن را تا 15.000 فرم تاشده در ساعت افزایش می‌دهد.

این نمایش جهانی عملکرد تاکن اشتال فولدر مجهز به P-Stacker، اولین بار است که در خارج از ویسلوخ-والدورف ارائه می شود. P-Stacker یک ربات صنعتی قوی و شش محوره است که پنجه های آن می تواند دسته های جداگانه فرم های تاشده را به آرامی و با اطمینان بگیرد و آنها را جداگانه روی پالت قرار دهد. بیشتر دانش فنی در اینجا در سیستم پنجه پیچیده که از دست انسان مدل سازی شده نهفته است، لایه های میانی فرم را وارد می کند و حتی پالت های فرم را برمی گرداند. اپراتور ماشین تاکن از کاهش قابل توجهی در حجم کار بهره می برد و یک ایستگاه کاری مدرن، خودکار و بسیار کارآمد در اختیار دارد. سه دستگاه برش گیوتینی از Polar نیز ماشین های پست از چاپ را کامل می‌کنند.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت