instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

هایدلبرگ : سطح بعدی Push to Stop

سطح بعدی Push to Stop: قفل گشایی سیستماتیک پتانسیل

اثربخشی جامع تجهیزات OEE با دیجیتال سازی هوشمند

Dark Blue Line

  • روی "نوار زرد" زمان از دست رفته ناشی از عوامل وابسته به -اپراتور و وابسته به -فرآیند متمرکز شوید
  • تجربه کاربری هایدلبرگHeidelberg User Experience (UX) ، اسپیدمستر را به یک ایستگاه کاری مدرن و جذاب تبدیل می‌کند
  • نرم‌افزار جدید Intellirun با استفاده از یک رویکرد یکپارچه، تولید چاپ را روی اسپیدمستر سازماندهی می‌کند
  • سایر سیستم‌های دستیاری دیجیتالی هوشمند از اپراتور پشتیبانی می‌کنند و فرآیندهای کنترل را خودگردان می‌سازند
  • عملکرد ماشین با برنامه قابل نصب بر روی موبایل Press Center Mobile app راهبری می‌شود

در یک بررسی جهانی از بیش از 1000 مشتری، هایدلبرگ چهار حوزه اصلی را شناسایی کرد که چکیده چالش‌های صنعت چاپ است: افزایش پیچیدگی، کمبود مهارت، فشار رقابتی و گسترش زنجیره ارزش برای ورود به سیستم عامل‌های دیجیتال. هایدلبرگ برای همه این حوزه ها پاسخ های کاملی دارد. در زمینه ماشین‌های چاپ، هایدلبرگ با ارائه نسل جدید Speedmaster، بسیار اتوماتیک و هوشمندانه‌ترین اسپیدمستر، محصول هوشمندی که بصورت همبسته سازی یکپارچه در یک چاپخانه هوشمند دیجیتالی شده و حتی در یک صنعت چاپ هوشمند سازمان یافته قرار می‌گیرد. هایدلبرگ با اتکا بر تجربه کاربری جدید هایدلبرگ (UX) خود بر روی اسپیدمستر، یک ایستگاه کاری مدرن و چشمگیر را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دیگر سیستم‌های دستیار هوشمند اطمینان حاصل می‌کنند که پتانسیل بهره وری ماشین قفل گشایی شود. تمامی مدل‌های نسل جدید همچنین شامل ویژگی‌های Push to Stop و رابط کاربری ذخیره‌سازی داده‌ها در فضای مجازی Prinect Cloud به صورت استاندارد است. این امکان چاپ خودگردان و هدایت شده را فراهم می‌کند، که باعث افزایش بهره‌وری، قابلیت اطمینان فرآیند و سودآوری می شود. نسل جدید اسپیدمستر از آوریل سال 2020 وارد تولید انبوه می‌شود.

سطح بعدی Push to Stop، به روش سیستماتیک بر روی "نوار زرد" تمرکز دارد

اثر بخشی جامع تجهیزات Overall Equipment Effectiveness یک معیار به ثبت رسیده برای اندازه گیری بهره وری تجهیزات است. تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده ها توسط هایدلبرگ نشان می دهد که میانگین میزان OEE سری کنونی ماشین های چاپSpeedmaster XL 106 در کلیه پیکربندی ها و حوزه های کاربری مشتریان حدود 27 درصد است. این بدان معنی است که از نظر تئوری هنوز 73 درصد بهره وری در انتظار قفل گشایی است. بررسی اطلاعات نشان می دهد که نیمی از این پتانسیل به جنبه های مکانیکی و فنی کاهش یافته و نیمی دیگر از جنبه های وابسته به-اپراتور و وابسته به-فرآیند است که هایدلبرگ این را نوار "زرد" می نامد.
راینر ولف، مدیر ارشد محصولات افست ورقی هایدلبرگ توضیح می دهد: "هر پیشرفتی که در محدوده نوار زرد رخ می دهد، تأثیر مستقیمی بر OEE دارد. ما در گذشته به شدت بر پیشرفت های فنی متمرکز شده ایم و پیشرفت های بزرگی را در آنجا به دست آورده ایم. با این حال، پیشرفت فنی فقط دارای تأثیر غیرمستقیم است، به عبارت دیگر تنها در صورتی می تواند تأثیر داشته باشد که روند کلی نیز براساس آن تنظیم شود. افست های ورقی طی پانزده سال گذشته دستخوش تغییرات اساسی شده‌اند."


1

"نوار زرد" زمان از دست رفته ناشی از وابسته به -اپراتور و وابسته به -فرآیند را نشان می‌دهد. هر پیشرفتی که در محدوده نوار زرد رخ دهد، تأثیر مستقیمی بر میزان OEE دارد و آن را افزایش می‌دهد.


به عنوان مثال، هایدلبرگ زمان لازم برای آماده سازی را از دیدگاه محض فنی تا 90 درصد کاهش داده است. با این حال، کاهش های مشابه در عمل دیده نمی شود و میزان OEE تقریباً به همان اندازه، در هیچ کجا افزایش نیافته است. راینر ولف می افزاید: "این بدان معنی است که زمان های از دست رفته وابسته به-اپراتور و وابسته به-فرآیند باید بر این اساس افزایش یافته باشد. ما این موضوع را با Heidelberg UX و Push to Stop بر روی اسپیدمسترها رصد کرده ایم. ما می خواهیم پتانسیل های محدوده نوار زرد را به صورت سیستماتیک از طریق دیجیتال سازی و اتوماسیون جامع در دسترس مشتریان خود قرار داده و از این طریق رقابت آنها را ارتقا بخشیم."

نرم افزار جدید Intellirun با استفاده از یک رویکرد یکپارچه، تولید چاپ را روی اسپیدمستر سازماندهی می‌کند

Intellistart 3، نسل سوم سیستم دستیار دیجیتال انحصاری ایستگاه کنترل ماشین Prinect Press Center اکنون بر روی سری ماشین های چاپ اسپیدمستر قابل دسترسی است. یک ویژگی جدید در صفحه نمایش چند-لمسی 24 اینچی، لیست طولانی نوبت کلیه داده های کارهای چاپی است که گردش کار چاپخانه دیجیتال هوشمند پرینکت را با فرمت واضح نمایش می‌دهد. لیست نوبت کارهای چاپی امکان آماده سازی برای تغییرات کار را با استفاده از نمای فرآیند تولید شده به طور خودکار در حالی که تولید هنوز در دست است فراهم می کند. در طی تغییر کار، Intelliguide توالی زمان-بهینه شده را بصورت زنده شبیه سازی می کند و در صورت لزوم مراحل دیگری را نیز برای اجرای دستی نیز در بر می‌گیرد.


02

یک ویژگی جدید در صفحه نمایش چند-لمسی 24 اینچی، لیست طولانی نوبت کلیه داده های کارهای چاپی است که گردش کار چاپخانه دیجیتال هوشمند پرینکت را با فرمت واضح نمایش می دهد. لیست نوبت کارهای چاپی امکان آماده سازی برای تغییرات کار را با استفاده از نمای فرآیند تولید شده به طور خودکار در حالی که تولید هنوز در دست است فراهم می‌کند.


با این حال، عملکرد جدید Intellirun در سیستم نمایشگر عریض جدید سیستم فرمان Wallscreen XL اکنون یک قدم فراتر می رود. در حالی که Intellistart روی فرآیند آماده سازی متمرکز است، Intellirun بطور مداوم کنترل هدایت شده دیجیتالی را در هنگام چاپ تضمین می کند و به طور خودکار نشانه ها و نشانگرهای متنی خاص را در اختیار اپراتور قرار می دهد تا از فعالیت ها و اطلاعاتی که موجب اتلاف وقت می شود، جلوگیری کند.


03

عملکرد جدید Intellirun در سیستم نمایشگر عریض جدید سیستم فرمان Wallscreen XL، بطور مداوم کنترل هدایت شده دیجیتالی را در هنگام چاپ تضمین می کند و به طور خودکار نشانه ها و نشانگرهای متنی خاص را در اختیار اپراتور قرار می دهد تا از فعالیت ها و اطلاعاتی که موجب اتلاف وقت می شود، جلوگیری کند.


یورگن میتمن، مدیر پروژه مسئول عملکرد ماشین توضیح می دهد: "همه با سیستم ناوبری در اتومبیل خود آشنا هستند. وقتی آزادراه را ترک می کنید، وضعیت ترافیک به صورت خودکار تجسم می یابد. سی دقیقه قبل، این اطلاعات برای شما فایده ای نداشت. " Intellirun به روشی مشابه کار می کند. به عنوان مثال ، Intellirun قبل از اتمام کار چاپی فعلی، ماسک آماده سازی کار بعدی را در زمان مناسب نشان می دهد. اپراتور می تواند در یک نگاه ببیند که آیا هیچ چیزی از قلم افتاده است تا در صورت لزوم در زمان مناسب مداخله کند. زمان های تلف شده زیادی می‌تواند از طریق آماده‌سازی به موقع از بین برود یا به حداقل ممکن برسد."

با برنامه جدید Press Center Mobile، اپراتور می تواند از طریق تبلت یا سایر گوشی های هوشمند که به کلیه ماشین های چاپ متصل هستند به تمامی کلیدهای کنترل میز فرمان اصلی، مانند وضعیت فعلی کار، لیست نوبت کار با نمای کلی تغییر و همچنین وضعیت مواد مصرفی، دسترسی داشته و عمل کند. این امر فرآیندهای مربوط به چاپ را بهینه می کند، خرابی و مداخلات دستی را کاهش می دهد و تضمین می کند که مواد مصرفی، کاغذ و پلیت همیشه در مکان مناسب و در زمان مناسب در دسترس باشند.


04

با برنامه جدید Press Center Mobile، اپراتور می تواند از طریق تبلت یا سایر گوشی های هوشمند که به کلیه ماشین های چاپ متصل هستند به تمامی کلیدهای کنترل میز فرمان اصلی، مانند وضعیت فعلی کار، لیست نوبت کار با نمای کلی تغییر و همچنین وضعیت مواد مصرفی، دسترسی داشته و عمل کند.


مورد برجسته دیگر، قابلیت Intelliline است که ناوبری را به یکایک واحدهای چاپی و ورنی زنی انتقال می دهد. همچنین نوار نوری LED تعبیه شده روی قاب هر واحد نوعی شاخص کنترل شده رنگی است که می توانند وضعیت ماشین را از دور مشاهده کنند. وقتی ماشین چاپ در حال انجام فرآیندهای تولید خودکار هستند، نوارهای نوری LED هنگام چاپ ورق های مطلوب به رنگ آبی روشن می شوند و وقتی ماشین چاپ فرآیندهای آماده سازی خودکار را طی می کند به رنگ سبز روشن می شوند. نوار نوری در واحد چاپ و ورنی هر زمان که نیاز به مداخلات دستی باشد به رنگ زرد تغییر می‌کند.


05

Intelliline ناوبری کنترل شده دیجیتالی را به یکایک واحدهای چاپی و ورنی زنی انتقال می‌دهد. همچنین نوار نوری LED تعبیه شده روی قاب هر واحد نوعی شاخص کنترل شده رنگی است که نشانگر وضعیت ماشین است. وقتی ماشین چاپ در حال انجام فرآیندهای تولید خودکار هستند، نوارهای نوری LED وقتی ماشین چاپ فرآیندهای آماده سازی خودکار را طی می‌کند به رنگ سبز، روشن می‌شوند و در زمان که نیاز به مداخلات دستی باشد به رنگ زرد تغییر می‌کند.


سیستم‌های دستیار دیجیتال هوشمند از پتانسیل‌های اضافی، قدرت می‌گیرند

به تایید یورگن میتمن: با نسل جدید Speedmaster، عناصر هوش مصنوعی نیز در حال راه یابی خود به ماشینخانه چاپ هستند و هر جایی که اپراتورها به محدودیت می رسند، پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال، پرینکت با استفاده از نرم افزار "برنامه ریز" سفارشات کاری دیجیتال “Scheduler” ترتیب کار را بر اساس پارامترهای مختلف مانند تاریخ تحویل، سطح چاپی، یا محدوده پوششی بهینه می کند. "پتانسیل بهره وری غیرقابل تصور را می توان با یک توالی کار چاپی بهینه که حتی الامکان از کاری به کار دیگر تغییر می یابد، استفاده کرد، ما آن را "آماده سازی تدریجی/ incremental makeready " می نامیم. مشتریانی که امروزه این کار را انجام می دهند، قادر به دستیابی به بازتولید مجدد از زمان های آماده سازی، فقط در دو دقیقه از آخرین ورق خوب تا اولین ورق خوب با 40 تا 80 ورق باطله، طی تولید-زنده واقعی، می‌باشند."

نمونه دیگر دستیارهای دیجیتالی هوشمند دستیار جدید سیستم شستشو Wash Assistant است. ارزیابی‌ها نشان می دهد که اپراتورها تمایل دارند از برنامه های شستشو خیلی طولانی، به عنوان راهی برای اطمینان از نتایج خوب شستشو، استفاده کنند. Wash Assistant برنامه شستشوی مناسب را بر اساس پارامترهای مربوط به ماشین و کار چاپی در جریان انتخاب می کند. جدا از صرفه جویی در وقت، این باعث صرفه جویی در مایع شستشو و رول پارچه های شستشو نیز می شود. به عنوان مثال، هنگام شستشوی نوردهای مرکب رسانی، Wash Assistan می تواند هنگام تغییر از یک رنگ تیره به روشن تشخیص داده و به طور خودکار تمیز کاری عمیق را آغاز کند.

تنظیماتی که خیلی زیاد است اغلب به دلیل ایمنی در منطقه پودر نیز استفاده می شود. اشباع شدن بیش از حد پودر در واحد تحویل منجر به افزایش زمان خواب ماشین برای تمیز کاری می شود و همچنین پودر بیش از حد نیز باعث ایجاد مشکلات در عملیات پس از چاپ می شود. دستیار جدید پودر Powder Assistant ، توصیه های خود را برای تنظیم پودر لازم بر اساس میزان پوشش لازم برای سطح چاپی ارائه می دهد. آزمایش های اولیه در چاپخانه ها پیشرفت های چشمگیری را نشان داشته است.

دستیار کیفیت Quality Assist که در سال 2016 راه اندازی شد به کمک نسل سوم کنترل کیفیت چاپ پرینکت Prinect Inpress Control 3 حین تولید، هنگامی که کیفیت مرکب رسانی به دست آمد، به طور خودکار تولید ورق های مطلوب شروع می شود. تواناییی های این سیستم هوشمند توسعه یافته و هم اکنون می توانید نتایج حاصل از بازرسی ورق و مقایسه کار در حال تولید با PDF مرجع را نیز که توسط Inspection Control 3 انجام می شود، مشاهده کنید. در نتیجه، Inspection Control 3 نیز به صورت بهینه در گردش کار Push to Stop یکپارچه شده است. عملکرد فراگیری Color Assistant Pro، برای بهینه سازی پیش تنظیمات مرکب به صورت اتوماتیک درآمده و فراگیری کاملاً اتوماتیک پیش تنظیمات مرکب را بهمراه یک سیستم اندازه گیری رنگ پرینکت امکان پذیر می کند. با استفاده از سیستم خود-آموز Color Assistant Pro، اسپیدمستر به طور اتوماتیک پیش تنظیمات مرکب را بهینه می کند و از این طریق در زمان راه اندازی، باعث صرفه جویی در وقت و بالاتر از همه ضایعات کاغذ می شود. هم اکنون تمامی سیستم های اندازه گیری رنگ پرینکت از طریق یک پایگاه مرکزی داده رنگ، در گردش کاری پرینکت یکپارچه شده و از دریافت و ارسال داده های CxF فرمت تبادل رنگ Color Exchange Format نیز پشتیبانی می کنند. این ویژگی قابلیت انعطاف پذیری بیشتری را در تولید ایجاد می کند، زیرا مقادیر مرجع می توانند بدون هیچ مشکلی بین ماشین های چاپ مبادله شوند.

سیستم کنترل مرکزی جدید ماشین چاپ، یک ایستگاه کاری مدرن و خوش نما

کمبود مهارت به یک مشکل فزاینده برای چاپخانه ها تبدیل شده است. به ویژه فقدان استعدادهای جوان وجود دارد. اسپیدمستر با وجود ایستگاه کنترل مرکزی ماشین چاپ Prinect Press Center 3 / XL 3، سیستم عامل جدید اسپیدمستر و لامپ های روشنایی روز LED، یک ایستگاه کاری مدرن و خوش نما را ارائه می دهد که شرایط مناسبی را برای اپراتور فراهم می کند تا بتواند به طور مداوم بازدهی بالا در سطحی پایدار و پویا را ارایه کند. برای اپراتورهای آموزش دیده، دسترسی به عملکردهای ماشین را می توان به تناسب میزان تخصص اپراتور سطح بندی کرده و محدود نمود. هایدلبرگ ماژول های آموزشی مناسبی را بر روی سیستم کنترل ارائه می دهد که به اپراتورها این امکان را می دهد تا سطح تخصص خود را به صورت مرحله به مرحله افزایش دهند. بنابراین می توان تجربه کاربری هایدلبرگ (UX) را در کلیه ماشین های اسپیدمستر تجربه کرد.


06

هایدلبرگ با سیستم کنترل مرکزی جدید Prinect Press Center، سیستم عامل جدید اسپیدمستر و لامپ‌های روشنایی روز LED، یک ایستگاه کاری مدرن و خوش نما را ارائه می دهد.


راینر ولف در جمع بندی گفت: "به حداقل رساندن نوار زرد در طولانی مدت، نیازمند فرآیندهای هماهنگ و شبکه شده هوشمندانه است که به اپراتور کمک می کند از مرزهای فیزیکی خود فراتر رود. این موضوع کمتر در خصوص سرعت یا به بیانی دیگر برای یک ساعت کارآیی برتر یا شیفت کاری بالاتر است، بلکه بیشتر در مورد یک ماراتن تمام عیار با بازدهی بالا و مستمر بیش از ماه و سال، در طول عمر کاری یک دستگاه است. این ارزش افزوده ای است که ما می خواهیم با یکپارچه سازی دیجیتال، فناوری ماشین ممتاز، مفاهیم خدمات مدرن و مدل های جدید و بازده- محور، به مشتریان خود ارائه دهیم. ما می خواهیم این کار را با رویکردی مبتنی بر مشارکت انجام دهیم که اهداف مشترک را دنبال می‌کند و همه از آن سود می‌برند.

 

IR Icon


برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش شرکت ایران روتاتیو، نماینده انحصاری کمپانی هایدلبرگ، تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: 87781401-021

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت