instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

گفتگوی تخصصی: سطح بعدی: 9 جزء صنعت 4.0

صنعت 4.0: عصر جدید رونق چاپ

9 جزء صنعت 4.0

Dark Blue Line


01


در اولین وبلاگ این مجموعه، ما در مورد تغییرات زیادی در صنعت چاپ و توسعه صنعت 4.0 بحث کردیم. برای جمع بندی مجدد در نمودار زیر اطلاعات دقیقی در مورد دیجیتالی شدن تولید و تبدیل از صنعت 1.0 به حال خواهید یافت.


02


اکنون که درک بهتری از صنعت 4.0 داریم، بیایید نگاهی به آنچه که شامل می شود بیاندازیم. اجزای سازنده صنعت 4.0 توسط بسیاری از سازمان ها مورد توافق قرار گرفته است و می توان آنها را در 9 نکته اصلی خلاصه کرد:

1. یکپارچه سازی سیستم

بسیاری از سیستم ها در عملکرد خود بسیار خودکار هستند، اما برای برقراری ارتباط با سیستم های دیگر مشکل دارند. استانداردها و معماری باز از انتقال آسان اطلاعات، هم به تجارت و هم به مشتری و / یا کاربر نهایی پشتیبانی می کند. این می تواند شامل تعریف زبان های رایج برای تبادل داده مانند JDF برای اطلاعات کار، CxF برای اطلاعات رنگ و PDF برای محتوا باشد.

2. داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل

همزمان با دیجیتالی شدن و اتصال سیستم ها، داده های زیادی قابل جمع آوری و تجزیه و تحلیل است. یکی از چالش ها کمیت داده است. داده های زیاد شناسایی اطلاعات و روندهای مرتبط را که می تواند منجر به تصمیم گیری های هوشمند و خودکار شود، مشکل می کند. اینجاست که داده ها و تجزیه و تحلیل های "بزرگ" وارد می شوند. داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل به شما امکان می دهد عملکرد یک جزء جداگانه و محدودیت های عملیاتی آن را شناسایی کنید تا از مشکلات تولید در آینده جلوگیری کرده و اقدامات پیشگیرانه انجام دهید.

3. شبیه سازی و مجازی سازی

شبیه سازی و مجازی سازی سیستم ها امکان ارزیابی سناریوهای مختلف را فراهم می آورد. پس از ارزیابی سیستم ها، راه حل های مقرون به صرفه را می توان توسعه داد، آزمایش کرد و بسیار سریعتر اجرا کرد و در نهایت منجر به کاهش هزینه ها و زمان بازار شد. یک مثال شبیه سازی می تواند مدیریت و کنترل رنگ باشد، جایی که می توان از اندازه گیری های بر-خط برای به حداقل رساندن زمان تنظیم و بهینه سازی عملکردهای بعدی ماشین چاپ استفاده کرد.

4. اینترنت اشیاء (IoT)

اینترنت اشیا (چیز نت) یکی از قابلیت های کلیدی در راه حل های صنعت 4.0 است. اینترنت اشیا دستگاه‌های فیزیکی را از طریق شبکه برای جمع آوری داده ها برای فرایند تصمیم گیری ترکیب می کند. این محاسبه تعبیه شده ارزش و عملکرد محصول در حال تولید را افزایش می دهد.

5. ابر

ابر (رایانش ابری) Cloud برای برنامه هایی مانند خدمات از راه دور، مدیریت رنگ و معیارهای عملکرد استفاده می شود و نقش آن در سایر زمینه های تجاری همچنان گسترش می یابد. با پیشرفت مستمر در فناوری، داده ها و عملکرد ماشین ها همچنان به سمت راه حل های ابری سوق داده می شوند. امکان بروزرسانی بسیار سریعتر از مدل ها، مدل های عملکردی و گزینه های تحویل را نسبت به سیستم های مستقل فراهم می کند. صنعت شاهد تغییر بزرگی در استفاده از راه حل های ابری بوده است و این به رشد خود ادامه می دهد.

6. امنیت سایبری

با دور شدن از سیستم های بسته (با افزایش اتصال از طریق اینترنت اشیاء و ابر)، امنیت اطلاعات در درجه اول اهمیت قرار می گیرد. امنیت و قابلیت اطمینان پیاده سازی موفق یک گردش کار تولیدی واقعاً مدرن و دیجیتالی را ممکن می سازد و از تمام مزایای یک محیط متصل استفاده می کند.

7. روبات های خودمختار

اگرچه روباتیک در مراحل اولیه صنعت ارتباطات گرافیکی است، اما ما شاهد افزایش استفاده از طریق سیستم های تولیدی خاص بوده ایم. به عنوان مثال، فعالیت هایی مانند حرکت مواد (مانند امکانات Cox Target Media) و/یا کنترل موجودی محصولات. ما انتظار داریم که سطح عملکرد و تعامل با انسان ها و سیستم ها بهبود یابد، و پیش بینی می کنیم که استفاده از روباتیک توسط شرکت های چاپ برجسته افزایش یابد.

8. واقعیت افزوده

واقعیت افزوده Augmented Reality با ارائه اطلاعات در زمان واقعی به شیوه ای موثر که به انسان اجازه می دهد تا با سیستم های الکترونیکی ادغام و تعامل بهتری داشته باشد، استفاده می شود. به عنوان مثال؛ می توان انتقال اطلاعات مربوط به تعمیرات بخشی را که می توان از طریق دستگاه های مختلف مشاهده کرد یا آموزش پرسنل با استفاده از شبیه سازی و نمای سه بعدی از تاسیسات یا تجهیزات را مشاهده کرد.

9. تولید افزودنی

تولید افزودنی Additive Manufacturing، این امر همچنان برای کاربردهای-دسته ای کوچک یا تولید قطعات منفرد یا محصولات شخصی اهمیت زیادی پیدا می کند. این مورد مستقیماً با مشتری یا تأمین کنندگان برای بهبود طراحی با افزایش عملکرد، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن استفاده می شود.

خلاصه

بسیاری از این اجزا در حال حاضر در دسترس هستند تا کارخانه های هوشمند فردا را به واقعیت امروز تبدیل کنند. هایدلبرگ در خط مقدم تولیدکنندگانی قرار دارد که از سبد محصولات Prinect از صنعت 4.0 استفاده می‌کنند. این محصول که به سازنده ترین تجهیزات پیوند خورده است، پیشرفت های قابل توجهی در فرایند تولید ارائه می دهد. داشتن یک رویکرد کامل در تمام زمینه های تولید، مزایای زیادی را برای چاپخانه ها در امروز و در آینده تضمین می‌کند.


03


'); //Append the external CSS file. frameDoc.document.write(''); //Append the DIV contents. frameDoc.document.write(contents); frameDoc.document.write(''); frameDoc.document.close(); setTimeout(function () { window.frames["frame1"].focus(); window.frames["frame1"].print(); frame1.remove(); }, 500); }); }); '); frameDoc.document.write(''); frameDoc.document.write(contents); frameDoc.document.write(''); frameDoc.document.close(); setTimeout(function () { window.frames["frame1"].focus(); window.frames["frame1"].print(); frame1.remove(); }, 500); }); }); function CallPrint(strid) { var prtContent = document.getElementById(strid); var WinPrint = window.open('', '', 'letf=0,top=0,width=400,height=400,toolbar=0,scrollbars=0,status=0'); WinPrint.document.write(prtContent.innerHTML); WinPrint.document.close(); WinPrint.focus(); WinPrint.print(); WinPrint.close(); }

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت